Realizacja Ogólnopolskiego programu ,,Kubusiowi przyjaciele natury”

,,Kubusiowi przyjaciele natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych, którego celem jest m.in. poznanie podstawowych zasad ekologii i zdrowego odżywiania. W ramach realizacji tego programu  dzieci z II grupy brały udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę – ,,owocowe szaszłyki”. Najpierw przedszkolaki umyły ręce i poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków. Po umyciu owoców zabrały się do ich obierania i krojenia. Dzieci poradziły sobie doskonale i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie. Potem nakładały pokrojone owoce na patyczki. W końcu dumne z własnoręcznie wykonanego deseru, zajadały go z apetytem. Przygotowanie posiłku dało naszym wychowankom wiele satysfakcji uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Halina Mikrut