Miesięczne archiwum Kwiecień 2015

Wystawa ekologiczna ,,Wiejska zagroda”

W poniedziałek, 20.04.2015r. została zorganizowana wystawa ekologiczna ,,Wiejska zagroda”, na którą zaprosiliśmy uczniów klas I-III Zespołu Szkół w Ołpinach i przedszkolaków z Czermnej wraz z Paniami wychowawczyniami. Pomysł do wykonania ,,Wiejskiej zagrody” zrodził się w chwili podarowania przedszkolakom ekologicznych, drewnianych sylwet krów przez Przewodniczącą Rady Gminy, Panią Stanisławę Ryba. Oprócz drewnianych krów własnoręcznie ozdobionych przez dzieci, w zagrodzie pojawiły się też inne domowe zwierzęta wykonane z różnych materiałów i surowców wtórnych. Przedszkolaki śpiewały piosenki, wygłaszały wierszyki o zwierzętach domowych i wystawiły krótki teatrzyk żywego aktora w oparciu o utwór H. Bechlerowej ,,Jak kotek, zwierzęta mlekiem częstował”...

Czytaj więcej

Uroczystość poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II

Dzieci są radością rodziny i społeczeństwa, nadzieją która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”.

Św. Jan Paweł II

  Dnia 2.04.2015 r. przeżywaliśmy dziesiątą rocznicę odejścia do Domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami przygotowały program słowno- muzyczny poświęcony Osobie Papieża Polaka. Kilka dni wcześniej przedszkolaki zostały zaproszone do Zespołu Szkół w Ołpinach na wystawę związaną z tym wydarzeniem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały albumy, zdjęcia, ułożone tematycznie przedstawiające Ojca Św. jako pielgrzyma i naszego przyjaciela. W dniu uroczystości przedszkolaki były ubrane odświętnie w krakowskie i góralskie stroje...

Czytaj więcej

Lekcja historii

    W ramach projektu „Małopolska, moje miejsce na ziemi – moja mała ojczyzna” nasze przedszkole odwiedziło izbę pamięci zorganizowaną w Zespole Szkół im. ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach. Dzieci wzięły udział w niezwykłej lekcji o przeszłości. Wieloletnia nauczycielka historii i miłośniczka ziemi ołpińskiej Pani Waleria Niziołek, przybliżyła dzieciom życie w naszej miejscowości, jakie toczyło się tutaj przed kilkudziesięciu laty. Przedszkolaki miały możliwość bezpośredniego kontaktu z narzędziami i przyborami z tamtego okresu oraz poznały ich zastosowanie. W galerii zdjęć umieszczono fotografie przedstawiające dawne typowe domostwa dla wsi Ołpiny pokryte strzechą (dach ze słomy), jej mieszkańców w codziennych i odświętnych strojach.

Czytaj więcej

Podwórko NIVEA w Żurowej – oddaj głos!

logo_nivea

Zachęcamy do głosowania na miejscowość Żurowa, która została zgłoszona jako lokalizacja,
w której może powstać nowoczesny plac zabaw, ufundowany przez NIVEA

w ramach akcji „PODWORKO NIVEA”

Wyjątkowe Podwórka NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę głosów.

Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznamy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy posiadać aktywny adres e-mail.

Każdego dnia można oddać jeden głos z jednego aktywnego adresu e-mail na wybraną przez siebie lokalizację.

Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców Gminy Szerzyny jak również zaprzyjaźnionych internautów...

Czytaj więcej

Życzenia świąteczne

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie radość, miłość, spokój i szczęście.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz wesołego „Alleluja”

życzy

społeczność

Publicznego Przedszkola w Ołpinach

Czytaj więcej

Osiągnięcia dzieci w konkursach

W miesiącu marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym konkursie Wielkanocnym zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach. Wspólnie przygotowaliśmy tradycyjne i nowoczesne pisanki, stroiki świąteczne oraz kartki. Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie w kategorii: stoisko wielkanocne.

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mam Talent” wyróżnienie zdobyła Oliwia Sroka i Karolina Strugała a w VIII Ogólnopolskim Konkursie Logopedyczno – Plastycznym „Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie” – trudne wierszyki łamiące języki – wyróżnienie otrzymała Oliwia Sroka.

I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Gniezno – pierwsza stolica Polski” zajęła Karolina Strugała.

Wszystkim serdecznie gratuluje...

Czytaj więcej

Konkurs: ,,Moja eko- książeczka”

W marcu nasze przedszkole ogłosiło konkurs plastyczno- literacki ,,Moja eko- książeczka”, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań literackich, plastycznych dzieci, zacieśnianie więzi rodzinnych. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców, jego przedmiotem było wymyślenie bajki o treści ekologicznej przez dziecko, zapisanie jej w formie tekstu przez rodzica i zilustrowanie tej bajki przez dziecko z wykorzystaniem surowców wtórnych. Realizacja projektu: ,,Czysta Małopolska” i udział w kampanii społecznej: ,,Cała Polska czyta dzieciom” stały się inspiracją do zorganizowania tego konkursu Na konkurs wpłynęło 23 prace wykonane przez 20 uczestników...

Czytaj więcej