Miesięczne archiwum Styczeń 2024

Sukces przedszkolaków w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek 2024

Dnia 17.01.2024 roku w Domu Kultury w Ołpinach odbył się konkurs kolęd. Nasze przedszkole reprezentowały dwie grupy „Górale” i „Wesołe nutki”. Dzieci zaśpiewały kolędy „Bóg się rodzi dziś”, „Kolęda na niebie” i otrzymały I i II miejsce, nagrody i dyplomy. W dniu 28.01.2024 roku w Kościele Parafialnym w Swoszowej odbył się koncert finałowy z udziałem laureatów XVI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Gratulujemy naszym przedszkolakom (Piotr W., Kamila P., Angelika J., Antoni P.- I miejsce); (Zosia M., Miłosz B.- II miejsce), dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału w konkursie, a rodzicom za współpracę z wychowawcami.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy szczególne święto Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta na stałe już wpisała się w kalendarz imprez przedszkolnych. Oprócz Babć i Dziadków gościliśmy również Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Grędel, która powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie Pan Wójt złożył życzenia wszystkim obecnym w tym, szczególnym dniu. Zaznaczył jaką ważną rolę pełnią dziadkowie w naszym życiu. Część artystyczna składała się z dwóch części. Najpierw Maluszki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, a następnie Starszaki wystawiły przedstawienie pt. „Cztery pory roku dla Babci i Dziadka”...

Czytaj więcej

Orszak Trzech Króli

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w Orszaku Trzech Króli organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Ołpinach. Bardzo dziękuję Pani Dyrektor Annie Niemiec za możliwość udziału w orszaku. Słowa wdzięczności i podziękowania kieruję do rodziców oraz dzieci przedszkolnych  za obecność  w uroczystości. Wszystkim życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Małgorzata Grędel

Publiczne Przedszkole Ołpiny

Czytaj więcej

Odwiedziny Pani doktor

W czwartek 4 stycznia odpowiadając na zaproszenie, przybyła do naszego przedszkola Pani doktor Barbara Malina. Została przywitana przez dzieci bardzo miło, gdyż prawie wszystkie ją znają. Pani doktor opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy i pokazała klika akcesoriów, którymi posługuje się na co dzień wykonując swoje obowiązki. Dzieci bez problemu rozpoznały stetoskop, patyczek laryngologiczny, pulsoksymetr itp. Miały możliwość zobaczyć jak mierzy się ciśnienie krwi oraz sprawdza cukier we krwi (odważne panie nauczycielki wcieliły się w role pacjentek). Dzieci utrwalały także nazwy specjalizacji lekarskich oraz próbowały zapamiętać, że obecna wśród nich Pani doktor jest pediatrą...

Czytaj więcej

Adoracja Pana Jezusa przy żłóbku

„Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki…”

Dnia 3.01.2024 roku przedszkolaki adorowały Pana Jezusa w stajence betlejemskiej. Dzieci ofiarowały serduszka Dzieciątku Jezus i umieściły je wokół żłóbka. Modliły się, śpiewały kolędy i wielbiły Pana Jezusa słowami „Dzieciątko Jezus narodzone w szopie wielbimy Ciebie…” Na zakończenie dzieci oglądały szopkę, szukały zwierzątek znajdujących się wokół, nazywały postacie adorujące Małe Dzieciątko. Spotkanie z Dzieciątkiem Jezus umocniło wiarę dzieci w Zbawiciela, który przyjął ludzkie Ciało dla naszego Odkupienia.

Renata Jasiak

Czytaj więcej