Miesięczne archiwum Wrzesień 2013

Powitanie Pani Jesieni w przedszkolu

jesien13

Powitanie Pani Jesieni

         W dniu 23 września zawitała do nas astronomiczna jesień.

Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze.

Wszystkie dzieci obejrzały inscenizację „O gęsiareczce Kasieni i złotych listkach Pani Jesieni” w oparciu o utwór L. Krzemienieckiej w wykonaniu nauczycieli oraz uczestniczyły w zabawach o tematyce jesiennej. Wiersze, piosenki i tańce wprowadziły wszystkich w radosny, nastrój. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, słuchały muzyki i naśladowały różne odgłosy.

Czytaj więcej

Wycieczka integracyjna do Krakowa

          Wycieczki są jedną z ciekawych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Służą one bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości i obserwować rzeczy, zjawiska, procesy i sytuacje w „naturalnych warunkach i naturalnym ich przebiegu”.

          Wycieczka zorganizowana 18 września miała  na celu integrację grupy przedszkolnej oraz ich rodziców. W wycieczce do Krakowa wzięły udział dzieci 6 – letnie wraz z rodzicami. W planie było zwiedzanie krakowskiego zoo, odwiedziny u smoka wawelskiego oraz spacer po ryku. Wielką atrakcją było karmienie krakowskich gołębi. Spacer zaostrzył apetyt naszych dzieciaków, dlatego chętnie i bez grymaszenia wszyscy zjedli obiad w restauracji staropolskiej „U babci Maliny”.  Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Czytaj więcej