Miesięczne archiwum Marzec 2021

#SerduszkoDlaBlanki

Nasze przedszkole włączyło się w akcję #SerduszkoDlaBlanki. Życzymy powodzenia.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Wody w grupie Skrzatów

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tego powodu w grupie Skrzatów przeprowadzono zajęcie z wodą w roli głównej. Tego dnia poproszono rodziców aby swoje pociechy ubrali na niebiesko. Święto Wody było radosnym dniem, który obfitował w wiele atrakcji. Przypomniano jak ważne jest znaczenie wody  w naszym życiu.  Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią,  przy deszczowej piosence podawały sobie kropelkę oraz wzięły udział w zawodach „Deszczowa chmurka”. Dzieci wykonały również plakat inspirowany tematem wody. Mamy nadzieję, że Dzień Wody na stałe wpisze się w kalendarz przedszkolnych świat.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Powitanie wiosny

Poniedziałek przywitał nas zimową aurą, nie zważając na to, że przedszkolaki z utęsknieniem czekają na przybycie wiosny. Zimowe chłody nie mają zamiaru ustąpić miejsca wiosennym powiewom ciepłego powietrza, które obudziłoby uśpioną przyrodę. Dlatego dzieci postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Tego dnia do przedszkola założyły ubrania w kolorze zielonym – kolor wiosny. Obejrzały teatrzyk sylwet pt. „Pani Wiosna i jej pomocnicy”. Fabuła przedstawienia przypomniała wszystkim, że przyroda, aby w pełni się rozwijać potrzebuje ciepła pochodzącego od słońca, wilgoci z wiosennych deszczy oraz delikatnych powiewów wiatru. Dzieci tańczyły i śpiewały piosenki o wiośnie oraz wiosennej pogodzie np. „Pogodynkę” A...

Czytaj więcej

Informacja

Drogi Rodzicu,

W związku z  Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. nasze przedszkole zostaje zamknięte na okres od dnia 29.03.2021 r. do 09.04.2021 r.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia.

Czytaj więcej

Zapisy do przedszkola

zapisy przedszkole (Copy)zapisy przedszkole 2

Czytaj więcej

Program Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh”

Nasze przedszkole już po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh”. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. ,,Akademia Aquafresh” została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci aby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica. W ramach realizacji założeń programu dzieci z najstarszej grupy oglądały krótki film edukacyjny ,,Jak należy szczotkować zęby?”, poznały bohaterów ,,Akademii Aquafresh” – pastusiów...

Czytaj więcej

Zielony ogródek w kąciku przyrody

Przedszkolaki nie mogą doczekać się już  nadejścia wiosny więc postanowiły ją przyśpieszyć, zakładając zielony ogródek. Po zgromadzeniu niezbędnych przyborów: pojemników, ziemi, nasion, itp. – zabrały się do pracy. Samodzielnie napełniały doniczki ziemią, po czym przystąpiły do sadzenia kwiatów doniczkowych, cebuli i siania nasion rzeżuchy. Teraz pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty pracy. Celem takich działań jest kształtowanie nawyków dbania o przyrodę, zapoznanie z potrzebami i wymaganiami roślin, ukazywanie dzieciom prostych prac gospodarczych.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Droga krzyżowa z udziałem dzieci

W środę 17 marca 2021 r. przedszkolaki wzięły udział w drodze krzyżowej idąc do kościoła, by razem z Jezusem uczestniczyć w Jego męce. Zaśpiewały pieśni, które nauczyły się na katechezie: „Przepraszam Cię”,  „Rysuję krzyż”, „Któryś za nas cierpiał rany”. Dzieci były skupione, zasłuchane w rozważaniach i zapatrzone w kolejne stacje drogi krzyżowej Pana Jezusa. Wszystkie zmieniały się chętnie podczas niesienia krzyża. Wiedzą, że Jezus poprzez śmierć i zmartwychwstanie dokonał dla nas zbawienia. Spotkanie z Jezusem na pewno umocni w dzieciach wiarę w życie wieczne i w Jego bezgraniczną miłość do każdego człowieka.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Obchody Światowego Dnia Lasu z Małym Misiem

Kolejny moduł p/n ZMISIOWANY EKOKALENDARZ związany z realizacją projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” rozpoczęty. Zakłada on świętowanie w przedszkolu wybranych świąt ekologicznych. Dzieci wspólnie wykonały kalendarz ekologiczny ze świętami, które chciałyby celebrować. Znalazły się w nim: Światowy Dzień Kota, Światowy Dzień Lasu, Światowy Dzień Wody oraz Dzień Wody. W związku ze Światowym Dniem Lasu przedszkolaki z Grupy II  oglądnęły teatrzyk sylwet pt. „Przygody Kacperka”, rozmawiały o tym, że las to dom wielu gatunków zwierząt oraz o zagrożeniach jakie czyhają na drzewa ze strony ludzi, poznały znaczenie określenia „zielone płuca Ziemi”. Dzieci wzięły również udział w quizie o treści ekologicznej. Nie obeszło się bez zabaw ruchowych z wykorzystaniem gazet...

Czytaj więcej

Obchody Międzynarodowego Dnia Matematyki w grupie Skrzatów

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienie w każdym aspekcie naszego życia. 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji dla dzieci z grupy Skrzatów przygotowano wyjątkowe, matematyczne zadania w których mogły one sprawdzić swoje umiejętności. Przedszkolaki min. przeliczały elementy, rozpoznawały kolory, figury geometryczne, grały w klasy, uczyły się kodować, kolorowały kropelkową mandalę.  Doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami i kolejny już raz przekonały się, ze ciekawą zabawą dla każdego smyka może być także matematyka.

Nina Solecka

Czytaj więcej

„Mały Miś w świecie emocji” – nieśmiałość

Kolejny miesiąc i ostatnie już spotkanie z „Małym Misiem w świecie emocji”.  Przedszkolaki odwołując się do bajki A. Borowieckiej „Kołatek Nieśmiałek” rozmawiały na temat nieśmiałości. Odpowiadały min. na pytania Co czuł kotek, gdy spotkał kogoś, kogo nie znał?, Jaki sposób na nieśmiałość znalazła mama kotka?, Co wy czujecie w podobnych sytuacjach?, Jak wy reagujecie, gdy spotkacie się z kimś, kogo nie znacie? Następnie wszyscy zaproszeni zostali do zabawy integracyjnej „Powiem ci coś miłego”. Dzieci mówiąc słowa rymowanki: „Koleżanko i kolego, powiem ci coś miłego…” przekazywały maskotkę koleżance lub koledze mówiąc im coś miłego...

Czytaj więcej

Marcowe święta

Marzec co roku obfituje w dni świąteczne. Zaczęło się od Dnia Kobiet, święta, które lubią dorosłe kobiety oraz małe kobietki. Nasi mali panowie przy pomocy Rodziców obdarowali swoje koleżanki upominkami. Były słodkości, laurki, kwiatki, moc życzeń i uśmiechów. Rada Rodziców zadbała o to, aby każda Pani pracująca w przedszkolu otrzymała piękne żywe kwiatki. Wszystkie dzieci dla swoich kochanych Mam przygotowały kolorowe tulipany, symbol obchodzonego święta.

Dziewczynki, żeby odwdzięczyć się kolegom wykorzystały analogiczne święto Dzień Mężczyzn. Przygotowały dla nich okolicznościowe laurki oraz słodkie smakołyki.

Nawzajem życzymy sobie, aby uprzejmość i życzliwość towarzyszyły nam przez wszystkie dni w roku.

Katarzyna Dąbrowska-Duda

Czytaj więcej

Galeria prac plastyczno-technicznych

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych w miesiącu styczniu i lutym wykonywały prace plastyczno- techniczne. Oto dzieła naszych przedszkolaków.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Dzieci uczą rodziców: Kosmiczna przygoda

Podczas kolejnych zajęć z cyklu ,,Dzieci uczą rodziców” tematem przewodnim był kosmos.  Najpierw przedszkolaki na globusie wskazywały i nazywały kontynenty, oceany, określiły położenie na kuli ziemskiej naszego kraju – Polski. Starszaki poznały pojęcia kosmos i wszechświat, dowiedziały się czym jest droga mleczna, utrwaliły nazwy i wiadomości o planetach Układu Słonecznego. Miały okazję poznać postać Mikołaja Kopernika oraz pierwszego Polaka, który poleciał w kosmos, od tej lekcji będą również kojarzyć postać amerykańskiego astronauty Amstronga. Najbardziej zainteresowały się panem o nazwisku Elon Musk, który planuje w niedalekiej przyszłości wysłać pierwszego człowieka na Marsa. W tym celu jest już testowany statek kosmiczny...

Czytaj więcej