Miesięczne archiwum Styczeń 2022

Przedszkolaki uczestniczą w gminnym konkursie kolęd

Dnia 19.01 2022 roku w Domu Kultury w Ołpinach odbył się XIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2022, którego patronat objął Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd. Dzieci z naszego przedszkola były uczestnikami konkursu w kategorii pierwszej czyli soliści – Anielka Stec z kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz Emilka Gajda też z tą samą kolędą. Jako grupy w tej kategorii wystąpiły „Góralki” (Kamilka Duda, Emilka Pyzik i Iga Polak) oraz „Śnieżynki” (Madzia Faliszek, Nadia Niziołek, Rozalka Pyzik i Emilka Niziołek). Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie zdobywając Anielka Stec – I miejsce, Emilka Gajda – II miejsce i nasze grupy śpiewające otrzymały wyróżnienia.

Wszystkie nagrodzone przedszkolaki zaśpiewały kolędy na Koncercie Finałowym w K...

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

Kocham Cię Babciu, Babciu wspaniała, chcę byś się do mnie wciąż uśmiechała, by Twoje oczka także się śmiały i nigdy łezek nie wylewały.                                                                                                              

Kocham Cię Dziadziu z serca całego i życzę Tobie tylko dobrego. Dwie tony zdrowia i zero smutków -to są życzenia od Waszych wnuków.                                                                                                                                                                  

Takimi słowami przedszkolaki złożą swoim kochanym Babciom i Dziadkom życzenia w dniu ich świę...

Czytaj więcej

Bajkowy bal karnawałowy

„Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, kolorowy mamy bal. Zawitali przebierańcy z przystrojonych pięknie sal.”                                                                                                                                                                                      

Jak co roku w karnawale, w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal. W czwartek, 13.01.2022r. przenieśliśmy się do ,,Wielkiej krainy bajek”. Rodzice przygotowali dla swoich pociech wyjątkowe stroje karnawałowe. Niezliczone księżniczki, wróżki, motylki oraz Spider-Mani, królewicze i inne postacie z kreskówek na kilka godzin opanowały sale przedszkolne...

Czytaj więcej

Dzieci adorują Pana Jezusa przy żłóbku

W okresie Bożego Narodzenia wszyscy śpiewamy kolędy. Również w przedszkolu dzieci uczą się śpiewać kolędy, pastorałki, które można usłyszeć nie tylko podczas konkursów gminnych, ale przede wszystkim przy żłóbku Pana Jezusa. Co roku przychodzimy do Dzieciątka Jezus oddając Mu pokłon. Przedszkolaki ofiarowują swoje kochające serduszka i zapraszają Bożą Dziecinę do swoich rodzin. Dzieci zaśpiewały Panu Jezusowi ulubione kolędy, modliły się w swoich intencjach, polecając Bogu swoich rodziców, dziadków, nauczycieli i kapłanów pracujących w naszej parafii. Dziękujemy Ci Panie Boże za Twoją obecność wśród nas.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W odpowiedzi na realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki program nasze przedszkole złożyło stosowny wniosek o przyznanie dofinansowania na Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych – Priorytet 3.

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany i przedszkolne zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kilkadziesiąt nowych książeczek i audiobooków dla najmłodszych dzieci oraz wiele ciekawych pozycji dla starszych...

Czytaj więcej