Miesięczne archiwum Styczeń 2016

Wycieczka do teatru

W ramach integracji przedszkolaków z Ołpin oraz przedszkolaków z Szerzyn nauczyciele zorganizowali dzieciom uczęszczającym na zajęcia podczas ferii wycieczkę do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Aktorzy przedstawili spektakl pt. „Powrót krasnoludków” nawiązujący do cudów współczesnej techniki. Dzieci podczas oglądania dużo się śmiały, gdyż tekst recytowany przez aktorów był humorystyczny. Można było nawiązać dialog z krasnoludkami, królewną Śnieżką oraz śmiesznym kotem. Podczas przedstawienia aktorzy śpiewali dużo skocznych piosenek zapraszających do zabaw z występującymi postaciami. W czasie drogi powrotnej dzieci dzieliły się przeżyciami, śpiewały i chętnie rozmawiały z rówieśnikami z Szerzyn.

Był to dzień pełen wrażeń zwłaszcza dl...

Czytaj więcej

Dzień Babci – Dzień Dziadzia

Dzień  22 i 23 stycznia jest datą z sentymentem oczekiwaną przez wszystkie Babcie, Dziadziów i wnuczęta. Jest to szczególna okazja aby podziękować seniorom za ich zaangażowanie w opiekę i wychowanie najmłodszych, a dla juniorów to czas aby zaprezentować swoje talenty i umiejętności na szerszym forum. W tym roku 2016-tym nasze przedszkolaki uczciły tak szczególny dzień uroczystością „ Dookoła świata z Babcią i Dziadziem”. Wspólnie zwiedzaliśmy poszczególne kontynenty poznając kulturę odwiedzanych krajów, mieszkańców, ich język i charakterystyczne tańce. Zaprezentowaliśmy oprawę muzyczno-taneczno-recytatorską związaną z życiem między innymi  Eskimosów, Hiszpanów, Kowbojów, Afrykańczyków, Hindusów, Indian, Polaków...

Czytaj więcej

Przedszkolaki kolędują

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek 2016.

Przedszkolaki zaprezentowały trzy pastorałki: „Spójrz na Jezusa”, „Kolęda na niebie”, „Kołysanka dla Dzieciątka”. Zwyciężył zespół „Góralki” w składzie: Nikola Faliszek, Martyna Pyzik Magdalena Jerż , które zdobyły III miejsce w konkursie muzycznym. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział.

W niedzielę 17 01 2016 odbył się koncert finałowy laureatów i finalistów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Szerzyny – Grzegorz Gotfryd. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Przedszkolny bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

12.01.2016 r.  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, rycerzy, królewiczów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Nie zabrakło również konkursów min. na króla i królową stroju, tańca...

Czytaj więcej

Adoracja Dzieciątka Jezus

„Boży Syn w sercu twym rodzi się, Boży Syn w sercu Twym mieszkać chce

Przyjdź do Jezusa otwórz się ufaj, przyjdź do Jezusa i ufaj”.

W związku z rokiem Miłosierdzia adoracja także była poświęcona Bożemu Miłosierdziu. Bóg jest naszą Miłością i kocha nas takimi, jakimi jesteśmy. Przedszkolaki prosiły Jezusa, aby udzielił im łaski doświadczenia Miłości Bożej na co dzień. Modlitwy były przeplatane kolędami i pastorałkami:

-„Kołysanka dla Dzieciątka”

-„Spójrz na Jezusa”

-„Bóg się rodzi”

-„Maleńki Jezu”.

Dzieci przyniosły dla Dzieciątka własnoręcznie wykonane serduszka z podpisami i złożyły u stóp Najświętszej Rodziny.

„Podnieś rączkę Boże Dziecię, błogosław nasze rodziny, naszą parafię i całą naszą Ojczyznę”.

B...

Czytaj więcej