Miesięczne archiwum Kwiecień 2013

Konkursy z lat poprzednich.

Czytaj więcej

Konkursy 2011/2012

konkursy

Mając na uwadze umiejętności uwzględniania w pracy potrzeb rozwojowych dzieci

staramy się rozwijać ich zdolności i zainteresowania. Owocem tej pracy jest szereg

konkursów w których dzieci brały udział, oraz otrzymane wyróżnienia i dyplomy.

Czytaj więcej

Wizyta Przedszkolaków z Szerzyn

W dniu 25.04.2013r. gościliśmy dzieci wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionego przedszkola z Szerzyn. Po powitaniu przez Panią Dyrektor zaproszone przedszkolaki, dzieci nie uczęszczające do przedszkola oraz nasi wychowankowie z grupy najmłodszej oglądali przedstawienie pt: ,,Przygody Helenki”w wykonaniu kolegów ze starszych grup (5-6latki). Dzieci przebrane za postacie z bajki odgrywały role ,,jak prawdziwi aktorzy”.

Czytaj więcej

Przedszkolaki z Szerzyn – wizyta.

Czytaj więcej

Sześciolatki w szkole

            szkola             Zadaniem przedszkola wobec dzieci 6-letnich jest przygotowanie ich do efektywnego podjęcia nauki w szkole tj. do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Aby oswoić dzieci z nowym wyzwaniem jakim będzie pójście do szkoły na zaproszenie uczniów klasy III wraz z wychowawczynią 18 kwietnia starszaki odwiedziły placówkę.

Czytaj więcej

Świeże powietrze

Czytaj więcej

Ruch na świeżym powietrzu to zdrowie!

świeże powietrze (1)        W czasach współczesnych spopularyzowana jest teza , że zdrowie jest fundamentalnym warunkiem wychowania. Przedszkole stara się  wdrażać zachowania zdrowotne od najmłodszych lat Najważniejszym celem promocji zdrowia w przedszkolu jest zapewnienie takich warunków, by dziecko nabyło umiejętności prozdrowotnych zachowań i stylów życia oraz tworzenie atmosfery zrozumienia i poszanowania zdrowia własnego i innych osób.

Podstawa ...

Czytaj więcej

Przygotowania do Wielkiej Nocy

Czytaj więcej

Akcja charytatywna

Akcja charytatywna pod hasłem: ,,Dar serca dla Michałka” w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach.

 

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                Jan Paweł II

Czytaj więcej

Teatrzyk

Czytaj więcej

Konkursy o tematyce zimowej

color painted child hand

Zgodnie z podstawą programową cele wychowania przedszkolnego dotyczą m.in. budowania wiedzy dzieci o świecie przyrodniczym, rozwijania umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych a także wprowadzenia dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztuki plastyczne. Cele te są realizowane w poszczególnych obszarach działalności edukacyjnej przedszkola. W czasie bezpośrednich obserwacji przyrodniczych dzieci dostrzegają piękno naszej miejscowości, rozpoznają i nazywają zjawiska atmosferyczne dla poszczególnych pór roku. W rozumieniu istoty zmian w przyrodzie pomagają dzieciom m.in...

Czytaj więcej