Gminny Konkurs „Młode Talenty” 2024 r.

Przedszkolaki z grupy najstarszej brały udział w konkursie wokalnym organizowanym przez GCKiCZ w Szerzynach. W tym roku była to tematyka ludowa.  Dzieci wystąpiły w strojach regionalnych i zaprezentowały się w piosenkach: „Przepióreczka”, „Laboga dziewuszki”, „Miała baba koguta”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda, który ufundował nagrody dla dzieci. Nasz zespół „Górale i góralki” ( Piotr Wszołek, Kamila Pyzik, Angelika Jacher, Miłosz Bochenek, Antoni Pikusa) zdobył II miejsce, solistka Zosia Mikot – III miejsce oraz duet „Ludowe rytmy”( Wiktoria Niziołek i Maksymilian Pyzik) otrzymali III miejsce. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały ponownie swoje ludowe piosenki na pikniku rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca przy Szkole Podstawowej w Ołpinach otrzymując zasłużone dyplomy i nagrody. Dziękujemy organizatorom, rodzicom za pomoc i dzieciom za piękne występy.

Renata Jasiak