Miesięczne archiwum Wrzesień 2023

Powitanie jesieni w grupie Starszaków

Tradycyjnie, jak co roku pod koniec września w przedszkolu odbyło się powitanie Jesieni. Celem zajęć w grupie Starszaków było utrwalenie wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Dzieci obejrzały teatrzyk sylwet na podstawie utworu autorstwa Jolanty Herman „Krasnal, jesień i poziomki”, segregowały dary jesieni, zorganizowały jesienny kącik przyrody, wzięły udział w ćwiczeniach oddechowych, klasyfikowały listeczki wg jednej lub dwóch cech oraz samodzielnie wykonały jesienne drzewo. Zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Następnie cała grupa udała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Kolejny słoneczny dzień upłynął w radosnej atmosferze.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Złoty Jubileusz – dzień 3

W ramach obchodów Złotego Jubileuszu, dzień trzeci, tj. wtorek poświęcony był w całości naszym dzieciakom.  Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki udały się do Domu Kultury, aby wspólnie obchodzić to wyjątkowe święto. Zabawę prowadziła profesjonalna  animatorka, dzieci świetnie się bawiły,  żywiołowo reagowały na znane, dziecięce przeboje śpiewając i tańcząc. Wielką radość sprawiły naszym podopiecznym zabawy z chustą animacyjną, piłeczkami, bańkami mydlanymi, różne konkursy i zawody sprawnościowe. Wśród atmosfery wesołej zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek  w postaci waty cukrowej oraz popcorn przygotowany przez pracowników UG w Szerzynach. Dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do przedszkola...

Czytaj więcej

Złoty Jubileusz – dzień 2

Dnia 25.09. 2024 roku w Domu Kultury w Ołpinach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka oraz Koncert Jubileuszowy w wykonaniu przedszkolaków. Pani Dyrektor Małgorzata Grędel powitała Rodziców i zaprosiła do warsztatów z udziałem Pani dietetyk i obejrzenia prezentacji na temat zdrowego odżywiania. Piękne występy dzieci, które zaprezentowały się w regionalnych strojach wzruszyły niejednego rodzica. Przedszkolaki pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na początku najmłodsi zaśpiewali piosenkę „Nasze przedszkole” i przedstawiły kilka prostych zabaw tanecznych z przyborami, następnie pięciolatki pokazały się z w tańcu z serduszkami. Starszaki zatańczyły poloneza, góralskiego oraz zagrały do utworu klasycznego na instrumentach perkusyjnych...

Czytaj więcej

Złoty Jubileusz Publicznego Przedszkola w Ołpinach – dzień 1

Dnia 24.09.2024 roku nasze przedszkole obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Myślą przewodnią, która towarzyszyła tej uroczystości były słowa Św. Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje na zawsze otwarta.” Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Zdzisława Gogoli. Homilię wygłosił ks. Proboszcz Parafii Ołpiny Jerzy Janeczek. Gościnnie współuczestniczył we Mszy Św. Ks. prof. dr hab. Marek Kluz, który był absolwentem przedszkola w Ołpinach. W oprawę mszy włączyli się rodzice oraz nauczyciele związani z przedszkolem...

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka

20 września to bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Właśnie w środę 20.09.2023r. w naszym przedszkolu obchody ,,Dnia Przedszkolaka” rozpoczęły się od złożenia najserdeczniejszych życzeń wszystkim  milusińskim przez Panią Dyrektor. Było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w zabawach integracyjnych i ćwiczyły na mini- siłowni. Na zakończenie otrzymały słodką niespodziankę. Propagowanie ,,Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” z pewnością umożliwi podniesienie rangi wychowania przedszkolnego w społeczeństwie. Zapewne, dzień ten dostarczył naszym podopiecznym okazji do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Sportu w przedszkolu

17 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu. W naszym przedszkolu była to okazja do sprawdzenia się w różnych konkurencjach. Po rozgrzewce dzieci z dużym zaangażowaniem rywalizowały miedzy sobą i pokonywały sportowe wyzwania. Wszyscy doskonale się bawili. Tego dnia każdy był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy medal „Świetnego sportowca”.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Złoty Jubileusz Publicznego Przedszkola w Ołpinach

DSC07780(1) (1)

Czytaj więcej

Rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024

,,Wrześniowe słoneczko uśmiecha się wkoło, zapraszamy do przedszkola – u nas gwarno i wesoło.”

Tak właśnie wyglądał pierwszy dzień w naszym przedszkolu.. Z wielką radością powitaliśmy przedszkolaków w murach placówki. Dzieci wyruszyły do sal, gdzie spotkały zarówno swoich dobrze znanych kolegów, jak i całkiem nowych, którzy w przedszkolu stawiają dopiero pierwsze kroki. Szczególnie naszym, nowym wychowankom życzymy szybkiej adaptacji, a wszystkim wspaniałej, beztroskiej zabawy, wiele nowych przygód i sukcesów edukacyjnych.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Zestaw ratunkowy LifeVac do udrażniania dróg oddechowych

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego nasze przedszkole otrzymało w formie darowizny sprzęt LifeVac, który służy do pomocy podczas zadławień.  Wszyscy pracownicy przedszkola zapoznali się z instrukcją działania tego urządzenia, oglądając sytuację, w której doszło do zadławienia dziecka oraz akcję udzielania mu pomocy i ratowania jego życia z wykorzystaniem tego sprzętu.  Serdeczne podziękowania kierujemy do Pracowników i Właściciela Zakładu Wyrobów z Drewna RYBA w Ołpinach za tak cenny dar, jakim jest zestaw ratunkowy LifeVac.  Bezpieczeństwo naszych podopiecznych to dla nas sprawa kluczowa. Jeszcze raz dziękujemy.

Halina Mikrut

DSC07724 (Copy)

Czytaj więcej