Miesięczne archiwum Kwiecień 2024

Tydzień Ziemi

Kwiecień to czas, kiedy wszyscy bardziej wnikliwie zajmują się w dyskusjach i działaniach naszą planetą. Dzieje się tak dlatego, bo 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki również włączyły się w działania na rzecz Ziemi. Przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Nasza planeta  Ziemia” – oglądały filmy edukacyjne mówiące o potrzebie ochrony środowiska, uczyły się segregowania śmieci do odpowiednich koszy, śpiewały i tańczyły dla Ziemi. Sprawdzały swoją wiedzę w quizach ekologicznych. Prowadziły doświadczenia i eksperymenty, w których główną bohaterką była woda bardzo ważna i potrzebna ludziom i roślinom do życia. Wszystkie dzieci podczas zabaw plastycznych wykonały różnymi technikami kwietne łąki i „ekomotylki” łącząc ze sobą surowce wtórne...

Czytaj więcej

Ogłoszenie

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone zostały  przyjęte do Publicznego Przedszkola w Ołpinach w roku szkolnym 2024/2025. Lista dzieci przyjętych jest wywieszona na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

Postępowanie uzupełniające będzie prowadzone od dnia 6.05.2024r. do 30.06.2024r.

Czytaj więcej

Lekcja „Zwierzęta domowe” w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców

Kolejna lekcja w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców w grupie starszaków poświęcona była zwierzętom domowym. Posiadanie zwierzaka to wspaniała przygoda, która uczy nas odpowiedzialności, empatii i bezwarunkowej miłości. Na zajęciu dzieci poznały świat zwierząt domowych; od psów i kotów, gryzoni i ptaki po egzotyczne gatunki. Dowiedziały się jak ważna jest odpowiedzialna opieka, zdrowe żywienie i regularne wizyty u weterynarza. Rozmawiano również o adopcji jako pięknym akcie miłości. To co powinniśmy zapamiętać z przeprowadzonego zajęcia to to, że zwierzę w domu to nie tylko radość, ale również obowiązek dbania o jego dobro.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Niebieskie Igrzyska w grupie Odkrywców

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu. Mają one pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. W naszym przedszkolu wydarzenie to zorganizowane zostało w grupie dzieci najstarszych i trwało dwa dni tj. 10 i 11 kwietnia. Pierwszego dnia dzieci ubrane na niebiesko wzięły udział w zajęciu, które  miało charakter edukacyjny i przeprowadzone zostało przez naszą psycholog, Panią Klaudię. W sposób przystępny przekazała ona dzieciom podstawową wiedzę na temat autyzmu...

Czytaj więcej

Spotkanie przedszkolaków z Jezusem Miłosiernym

Katecheza przedszkolna poświęcona Bożemu Miłosierdziu ukierunkowała nas na spotkanie z żywym Jezusem w naszym kościele parafialnym. Przedszkolaki odmówiły Koronkę, śpiewały „Jezu ufam Tobie” i przedstawiały swoje prośby i podziękowania skierowane wprost do nieba. Dzieci swoją modlitwą i śpiewem przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia zgłębiły wiarę i miłość do Chrystusa Miłosiernego, Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny Kowalskiej.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Sukcesy w Konkursie Wielkanocnym

Przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” w miesiącu marcu wzięły udział w XX Gminnym Konkursie Wielkanocnym  na ,,Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” zorganizowanym przez GCKiCz w Szerzynach. W dniu 27.03.2024r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród. Miło nam poinformować, że w kategorii  ,,Pisanka tradycyjna” Mikołaj R. zajął III miejsce, a Antoś N. otrzymał wyróżnienie. Ponadto Mikołaj R. zdobył również wyróżnienie w 33 Regionalnym Konkursie na ,,Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocnym”  zorganizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury ,,Sokół” w Nowym Sączu.

Serdecznie  gratulujemy  naszym zwycięzcom.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice,

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone zostały zakwalifikowane do przyjęcia do Publicznego Przedszkola w Ołpinach w roku szkolnym 2024/2025.

Uprzejmie prosimy zainteresowanych Rodziców o zgłoszenie się do przedszkola w dniach od 09.04.2024r. do 24.04.2024r. celem uzupełnienia pozostałych dokumentów.

Czytaj więcej