Miesięczne archiwum Wrzesień 2014

Powitanie Jesieni

Na zakończenie lata w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy powitanie kolejnej, kolorowej pory roku, jaką jest jesień. Najpierw nauczycielki starszych grup wystawiły teatrzyk sylwet pt: ,,Krasnal, jesień i poziomki”. Wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Potem nastąpiła wspólna zabawa, której celem było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, integrowanie się dzieci. Piosenki i  taniec wprowadziły nas w jesienny nastrój, a Pani Jesień zachęcała dzieci do jesiennych wycieczek i spacerów podczas, których będą mogli znaleźć różne dary. Cieszymy się, że jesień pozostanie z nami przez trzy kolejne miesiące.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka

20 września przypada, ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Ze względu na to, że w tym roku ten dzień wypada w sobotę, w naszym przedszkolu ,,Święto Przedszkolaka” odbyło się w piątek 19 września. Z tej okazji nauczycielki przeczytały list z życzeniami napisany do dzieci przez Rzecznika Praw Dziecka, również cały personel przedszkola dołączył się do tych życzeń. Były wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym i pamiątkowe zdjęcia z kolorowymi balonami, a na koniec dzieci otrzymały słodkie lizaki i jogurty. Uśmiechnięte twarze przedszkolaków świadczą o tym, że miło spędziły ten czas.

Marta Kordek, Halina Mikrut

Czytaj więcej

Odblaskowe przedszkole

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do akcji „Odblaskowa szkoła”. Akcja ma na celu propagowanie zachowań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. W związku z tym jeden z wrześniowych tygodni poświęcony był bezpieczeństwu na drodze. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz utrwaliły sobie sposoby bezpiecznego zachowania na drodze jako pieszy. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaski i przekonały się, że znaczek odblaskowy może ograniczyć niebezpieczne zdarzenia w ruchu drogowym lub nawet uratować komuś życie. W celach bezpieczeństwa nasze przedszkole zakupiło również kamizelki odblaskowe, które dzieci zakładają wychodząc na spacer czy wycieczkę...

Czytaj więcej

Witamy w roku szkolnym 2014/2015

Pierwszego września rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu nowy rok szkolny 2014/2015. Dzieci zapoznały się ze swoimi salami, wychowawczyniami. Miały też możliwość podjęcia wspólnych zabaw z rówieśnikami w kącikach zabaw. Sądząc po minach uwiecznionych na zdjęciach pierwszy dzień w przedszkolu upłynął im w przyjaznej i miłej atmosferze. Do naszego przedszkola uczęszcza obecnie 86 dzieci, które bawią się w czterech grupach:
Grupa I „ Dinusie”
Grupa II „ Skrzaty”
Grupa III „ Odkrywcy”
Grupa IV „ Słoneczka”
Na nowy rok szkolny 2014/2015 życzymy wszystkim miłej i bezpiecznej zabawy oraz wielu sukcesów.
Personel przedszkola

Czytaj więcej