Miesięczne archiwum Marzec 2020

„Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Każdego dnia od poniedziałku do piątku, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli. Zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

Czytaj więcej

Zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021

Drogi Rodzicu!

W związku z istniejąca sytuacją proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów: 14 6519203.

Publiczne Przedszkole w Ołpinach ogłasza zapisy dzieci w wieku 2,5 – 6 lat na rok szkolny 2020/2021. Karty zapisu należy pobrać i złożyć w kancelarii w dniach od 3 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r. Zapraszamy!

Publiczne Przedszkole w Ołpinach posiada bogatą ofertę wychowawczo – edukacyjną:

  1. Jest dostępne dla każdego dziecka a personel otwarty na potrzeby dzieci i oczekiwania rodziców.
  2. Dysponuje słonecznymi salami, wyposażonymi w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt, stosownie do wieku i możliwości dzieci. Posiadamy nowoczesny plac zabaw.
  3. Dla dzieci chętnych lub potrzebujących wsparcia organizowane są nieodpłatne zajęcia dodatkowe (za zgodą rodziców) :...
Czytaj więcej

„Starszaki” pracują

Zajęcia w przedszkolu zawieszone, jednak nasze „Starszaki” nie leniuchują. Z wielkim zapałem, pod czujnym okiem rodziców pracują w domu, wykonując powierzone im zadania. Byle tak dalej …

Nina Solecka

Czytaj więcej

„Dzieci uczą rodziców w domu” – nowe materiały

Szanowni Państwo,

Zgodnie z zapowiedzią na naszej stronie internetowej www.crl.org.pl zamieściliśmy kolejne darmowe materiały do domowej nauki dla dzieci i rodziców. W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociechy czeka 9 nowych zadań. Dodatkowo rozpoczęliśmy kolejny konkurs, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci. Ten konkurs podobnie jak poprzedni ma być dodatkową motywacją dla rodziców do nauki z dziećmi.

Link do materiałów:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Link do konkursu na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/photos/a.679878125416249/3639970346073664/?type=3&theater

Gorąco zapraszam do wspólnej nauki i udziału w konkursie...

Czytaj więcej

Zabawy z Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni

Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji w kraju chcemy Wam przesłać bezpłatne propozycje, do nauczania ON – LINE. Nasze materiały, mogą przydać się również rodzicom do wspólnego spędzania czasu z dziećmi.

Chcemy Was zapewnić, że filmy i teledyski, które są dostępne na naszym Oficjalnym Kanale na YouTube Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni oraz na Facebooku są do Państwa dyspozycji.

??Cieszymy się, że nasza muzyką jest dla Was pomocą w tym trudnym czasie. Jest nam niezmiernie miło, że możemy pracować i tworzyć dla Was.??

Poniżej znajdują się linki do bezpłatnych materiałów do nauki w domu – dla dzieci, rodziców, a także Was nauczycieli.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=eXTBJkvsWsk

https://m.youtube...

Czytaj więcej

Informacja z PPPP w Tarnowie, Filia w Tuchowie

Szanowni Państwo,

W związku ze stanem epidemii, zgodnie z odgórnymi wytycznymi i za zgodą organu prowadzącego nasza Poradnia do dnia 10 kwietnia 2020 r. zawiesza działalność dydaktyczną, diagnostyczną i terapeutyczną w formie stacjonarnej. W tym czasie pracownicy Poradni będą udzielali porad, konsultacji i informacji za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej.

Osoby poszukujące informacji i wsparcia w obecnej sytuacji zapraszam do kontaktu poprzez pocztę e-mail: filiatuchow@pppptarnow.pl lub agnieszka.szymanska@pppptarnow.pl,

lub pod numerem telefonu: 146526494, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.

Agnieszka Szymańska, psycholog

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie, Filia w Tuchowie

Czytaj więcej

Zawieszenie zajęć

W związku z aktualnym rozporządzeniem MEN zawieszenie zajęć zostaje przedłużone do 10 kwietnia.

Czytaj więcej

Akcja „Dzieci uczą rodziców” – c.d.

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe mat...

Czytaj więcej

Akcja „Dzieci uczą rodziców w domu”

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.

Czytaj więcej

Zawieszenie zajęć

W dn. od 12.03.2020 r. do 25.03. 2020 r. zajęcia w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach zostają zawieszone. W dn. 12-13.03.2020 r. (tj. czwartek, piątek) przedszkole pełni tylko funkcję opiekuńczą.

Informacje dotyczące zawieszenia zajęć w szkołach dostępne są na stronie MEN: www.gov.pl/web/edukacja.

Prosimy o pozostawanie w domu.

 

Czytaj więcej

Dzieci uczą Rodziców – Wyjątkowa pszczoła

Marcowa  lekcja związana z projektem „Dzieci uczą Rodziców” to podróż do świata pszczół. Pszczoła to owad wyjątkowy i na swój sposób doskonały. Dzięki niemu mamy pożywienie. Z prezentacji multimedialnej dzieci poznały te małe owady, a także dowiedziały się o tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Przedszkolaki otrzymały również odpowiedź na pytanie co to jest pszczoła, jak wygląda, po co nam jest ona potrzebna. Ponadto dzieci nauczyły się fragmentu wiersza pt. „Zmartwienie pszczoły”. Na zajęciu nie zabrakło równie degustacji pysznego miodu i zabaw min. z chustą animacyjną. Jak zawsze na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie pokolorować pszczółkę, zabrać obrazek do domu i podzielić się zdobytymi wiadomościami z rodzicami...

Czytaj więcej

Eksperymenty w przedszkolu

Dzieci mogły po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu w ramach realizacji autorskiego programu „Mali badacze – czyli doświadczenia i eksperymenty w edukacji przedszkolnej”. Tym razem głównym bohaterem doświadczeń był ogień. Ogień w rękach dzieci jest niebezpieczny, jednak na co dzień bardzo potrzebny dorosłym do normalnego funkcjonowania. Przedszkolaki szukały odpowiedzi na pytanie: Co jest potrzebne, by palił się ogień? Doszły do wniosku, że potrzebny jest tlen. W przekonaniu utwierdziły ich zapalone świeczki ukryte pod różnej wielkości szklankami. Ogień na świeczkach utrzymywał się dotąd, dopóki nie zabrakło powietrza w szklankach.  A że powietrze w szklance zostało „zużyte” pokazało kolejne doświadczenie...

Czytaj więcej

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci

W dniach 09-11.03.2020 r. w Kościele Parafialnym w Ołpinach odbywały się rekolekcje dla dzieci. Nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami także skorzystały z tych duchowych dni w okresie Wielkiego Postu. Ksiądz rekolekcjonista z dużym zaangażowaniem dostarczał dzieciom wiadomości o Bogu i Jego miłości do każdego człowieka. Nauczył ich wiele wartościowych pieśni i modlitw, w której przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły. Podczas katechezy w przedszkolu dzieci wykazały się dużą umiejętnością i wiedzą na temat przeżytych rekolekcji. Zadania zaproponowane przez księdza wykonały samodzielnie, zanosiły do kościoła umieszczając w koszu przed ołtarzem, a następnie ofiarowane Bogu w czasie Mszy św...

Czytaj więcej