,,Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantem

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w ramach współpracy z Posterunkiem Policji w Szerzynach, w dniu 12.06.2024r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielkę policji.  Tematem spotkania było przypomnienie zasad zachowania się w czasie letniego wypoczynku oraz utrwalenie numerów alarmowych. Pani policjantka w oparciu o prezentację multimedialną szczegółowo omówiła z dziećmi jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, jak zachowywać się podczas wypoczynku na łonie natury, jak chronić ciało przed  atakiem zwierząt. Następnie przedszkolaki wykazały się wiedzą dotyczącą zachowania się w kontaktach z obcymi ludźmi, dbania o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci w skupieniu słuchały rad i wskazówek, a następnie zadawały gościowi pytania odnośnie jego pracy, umundurowania i wyposażenia. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego, zademonstrowanie różnych sygnałów ostrzegawczych oraz wyposażenia samochodu. Na zakończenie spotkania Pani policjantka życzyła wszystkim szczęśliwych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, a ponadto podarowała naszym wychowankom odblaski z Urzędu Gminy Szerzyny.

W podziękowaniu za ciekawe i jakże pouczające spotkanie, dzieci  zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły drobny upominek.

Halina Mikrut