Akcja „Razem na Święta”

Adwent jest czasem oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata. Jest również okazją do zgłębiania wiary i spojrzenia na potrzeby drugiego człowieka. Chciejmy pochylić się nad wielką Tajemnicą Bożego Narodzenia i przekażmy uśmiech, radość i dobre serce naszemu bliźniemu, który żyje niejednokrotnie obok nas. Tego wymagamy o siebie i tego uczymy nasze dzieci. Idea wolontariatu w naszym przedszkolu przejawiała się na katechezach i różnorodnych zajęciach, podczas których dzieci poznawały jej sens. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z Grupą Caritas działającą przy naszej parafii. Dowiedzieliśmy się, że jest wiele osób potrzebujących, rozmawialiśmy na ten temat z rodzicami, którzy opowiedzieli się bardzo pozytywnie w tej kwestii . Zaangażowali w to przedsięwzięcie całe rodziny, w tym swoje dzieci, które dzieliły się nawet słodyczami otrzymanymi od Św. Mikołaja. Przedszkolaki codziennie przynosiły produkty spożywcze (kakao, olej, makaron ,mąkę, cukier, czekoladę, ciastka, herbatę, kawę itd.) i wkładały do specjalnej torby przeznaczonej na ten cel. W piątek nasze przedszkole odwiedziły panie, które należą do grupy Caritas, podziękowały dzieciom za hojne dary, opowiedziały o osobach starszych, chorych i samotnych, które niejednokrotnie odwiedzają przekazując im dobre słowo, pocieszenie w trudnych chwilach oraz produkty spożywcze np. przed świętami. Przedszkolaki zaprezentowały na koniec pastorałkę „Jezu Boże Dziecię” i podziękowały za wspólne spotkanie. Czas spędzony z takimi osobami, które swój czas ofiarowują innym na pewno zachęci i uwrażliwi dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za dobre serce i ofiarność dla innych. Poprzez te działania  nasze przedszkole włączyło się w akcję MEN „Razem na Święta”.

Renata Jasiak