Miesięczne archiwum Styczeń 2019

Jasełka dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka od wielu już lat wpisany jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku obchody tego ważnego święta  przypadły  na 16 stycznia. Na uroczystości oprócz ukochanych Babć i Dziadków gościliśmy P. Annę Niemiec – Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny, P. Romana Gabryel – Sołtysa wsi Ołpiny, P. Zuzannę Jarzębak – Kierownik Domu Kultury w Ołpinach. Tego roku przedszkolaki dla swoich najbliższych wystawiły tradycyjne Jasełka. Przedstawienie okazało się wyjątkowe. Mali aktorzy przebrani w przepiękne stroje wcielili się w role Maryi, Józefa, krakowiaków, górali, aniołków, gwiazdeczki, pastuszków, ptaszka i kotka. Wszyscy w sposób profesjonalny odgrywali swoje role...

Czytaj więcej

Orszak Trzech Króli

Dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięły udział w orszaku zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Ołpinach. Każdy z uczestników posiadał koronę i pelerynkę przedszkolną, w której odświętnie się prezentował. W oddali słychać było śpiew kolęd, a cały orszak prowadzony był przez trzech króli jadących na koniach. Uczniowie szkoły nieśli transparenty, a rodzice sztandar podążając w stronę kościoła. Następnie odbyła się uroczysta Msza Św. po której w Domu Kultury w Ołpinach młodzież z terenu Gminy Szerzyny przedstawiła Jasełka bożonarodzeniowe wraz z kolędami. Orszak Trzech króli w Ołpinach stał się już tradycją i jak co roku przedszkolaki wraz z rodzicami mimo różnej pogody chętnie biorą w nim udział.

Renata Jasia...

Czytaj więcej

Adoracja Pana Jezusa przy żłóbku

Co roku zimową porą przedszkolaki idą do żłóbka betlejemskiego, by oddać pokłon maleńkiemu Dzieciątku. Dzieci wcześniej przygotowały serduszka, które podarowały Panu Jezusowi. Zaśpiewały tradycyjne kolędy takie jak: Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”. Wspólnie z wychowawcami składały dziękczynienie za miniony rok 2018 prosząc o wstawiennictwo w nowym2019 roku. Modląc się dzieci pamiętały o swoich rodzinach, nauczycielach , kapłanach i całej wspólnocie parafialnej. Spotkanie z nowonarodzonym Jezusem pogłębiło ich wiarę i miłość do Boga.

Renata Jasiak

Czytaj więcej