Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Przez cały rok szkolny w naszym przedszkolu podejmowane są działania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia oraz z kształtowaniem właściwych nawyków żywieniowych. Dlatego też przedszkolaki zrealizowały ogólnopolski program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Starszaki wzięły udział w zajęciu  podczas którego dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Następnie zamieniły się w kucharzy i upiekły pyszne ciasteczka ryżowe wykonane z produktów ekologicznych. Wszystkie przedszkolaki wzięły aktywny udział w zajęciu a zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

Nina Solecka