Miesięczne archiwum Grudzień 2013

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia radości, miłości, chwil spędzonych z najbliższymi przy śpiewie kolęd oraz Błogosławieństwa Dzieciątka Jezus

składa społeczność Publicznego Przedszkola w Ołpinach

Czytaj więcej

Spotkanie wigilijne

20 grudnia 2013r. odbyło się wigilijne spotkanie wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola. Przedszkolaki z grupy najmłodszej, pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowały jasełka „Pokłon pastuszków”. Wspólnie z dziećmi wszyscy pracownicy przedszkola łamali się opłatkiem składając sobie życzenia pełnych radości i miłości Świąt Bożego Narodzenia. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne, m.in.: żurek, ryba , kiszona kapusta i kompot z suszonych owoców. Po obiedzie wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie pianina. Na zakończenie dzieci otrzymały Świąteczne upominki z życzeniami dla najbliższych.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

               Przedszkolaki z radością czekały na Świętego Mikołaja przygotowując program artystyczny składający się z piosenek, wierszyków, zabaw i tańców.

Kiedy nadszedł ten upragniony dzień dzieci nasłuchiwały dzwoneczka, który oznaczał, że zbliża się Święty Mikołaj. Kochany przez dzieci gość usiadł w wygodnym fotelu i słuchał tego, co dzieci śpiewały i recytowały. Następnie podszedł do każdego dziecka i chętnie rozmawiał oraz tańczył z nimi w dużym kole.

Najmilszą chwilą dla przedszkolaków było otrzymywanie prezentów, za które z uśmiechem dziękowały. Na koniec odbyły się pamiątkowe zdjęcia. Dzieci zaprosiły Świętego Mikołaja, aby przyszedł za rok i odprowadziły go do wyjścia.

Bardzo cieszyły się prezentami i nie mogł...

Czytaj więcej

Teatrzyk lalkowy „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”

               Dnia 02.12.2013r. w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach odbył się teatrzyk lalek „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza „Pinokio”.

Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w jednej sali, by wspólnie obejrzeć teatrzyk. Po przywitaniu się z aktorami zapadła cisza i oczy dzieci powędrowały w stronę sceny, gdzie rozległ się głos siostry Anastazji. Dialogi były przeplatane znanymi piosenkami w wykonaniu dziecięcego zespołu „Arka Noego”. Razem z aktorami dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Taki duży , taki mały” oraz „Barkę”.

Oglądając teatrzyk, śledziły losy Błogosławionego Jana Pawła II od samego początku kiedy się urodził, jak był małym chłopcem, następnie kapłanem i jak został wybran...

Czytaj więcej

Udział w projektach „ Czysta Małopolska” oraz „Czysta Małopolska – Czysta Polska”

czyst_malopols

 Edukacja ekologiczna jest ważnym składnikiem edukacji obywatelskiej kształtując społeczeństwo rozumne i akceptujące zasady zrównoważonego rozwoju. Musi ona obejmować wszystkich ludzi a w pierwszej kolejności najmłodszych, którzy wykazują największą percepcję. Dlatego też nasze przedszkole wzięło udział w Małopolskim projekcie edukacji ekologicznej połączonym z organizacją konkursu plastycznego „Czysta Małopolska – Czysta Polska” oraz „Czysta Małopololska”.

Czytaj więcej