Miesięczne archiwum Marzec 2018

Wielkanocne życzenia

Niech Zmartwychwstały Pan będzie obecny we wszystkich domach,

niech opromienia blaskiem swej miłości i przemienia to co szare w kwitnący ogród.

Najserdeczniejsze życzenia wielkanocne składa społeczność Publicznego Przedszkola w Ołpinach

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Wody

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji przedszkolaki oglądnęły film pt. „Mamo, tato co wy na to – woda”. Dowiedziały się jak ważna dla życia na Ziemi jest woda i w jaki sposób należy ją oszczędzać. Nie zabrakło również  zabawy przy piosence „Cztery pory roku” oraz wspólnego wykonania plakatu w kształcie ogromnej kropli wody, której środek wypełniały własnoręcznie narysowane obrazki na temat wykorzystania i oszczędzania wody. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowe książeczki z rebusami, zagadkami i kolorowankami, których tematem była woda.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno.

Dzisiaj Cię żegnamy, bo Wiosnę witamy.”

 Pomimo tego, że zima w tym roku odchodzi bardzo małymi kroczkami, przedszkolaki pamiętały, że dziś (21 marca) należy powitać Wiosnę. Na przekór wszechobecnej bieli wyszukały w swej dziecięcej garderobie ubrania w kolorze zieleni. W dobrych nastrojach obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Pani Wiosna”. Poznały głównych bohaterów zbliżającej się pory roku, czyli bociana i żabkę oraz budzącego się z zimowego snu niedźwiadka. Dowiedziały się jakie roślinki są oznakami wiosny- bazie kotki, krokusy, przebiśniegi. Śpiewem i tańcem przywoływały wiosnę, aby na dobre rozgościła się na łąkach, w lasach i na podwórkach...

Czytaj więcej

,,Spotkanie z książką”- czytania ciąg dalszy

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Nauczycielki codziennie czytają przedszkolakom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila dzieciom pobyt w przedszkolu. W dniu 12.03.2018r. do czytania zaprosiliśmy Panią Martynę M. – mamę Filipka, która przeczytała nam kilka bajek wybranych przez syna i wypożyczonych w bibliotece. Były to min. książki pt. ,,Radiowóz”, ,,Kolorowe pojazdy”, ,,Calineczka”.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.

Serdecznie dziękujemy mamie Filipka za odwiedziny, a  wszystkich rodziców zachęcamy do ...

Czytaj więcej

Droga krzyżowa z udziałem przedszkolaków

Okres Wielkiego Postu to czas zastanowienia się nad swoim życiem i popatrzenia na krzyż Chrystusa. Na katechezie dzieci uczą się pieśni wielkopostnych, rozważają poszczególne stacje drogi krzyżowej. W piątek wspólnie udekorowaliśmy krzyż i poszliśmy do kościoła, aby razem z Jezusem przeżywać wydarzenia z męki i Jego śmierci. Dzieci przy każdej stacji przyklękały, odpowiadały na pytania oraz śpiewały słowa modlitwy „Któryś za nas cierpiał rany…”. Każde z nich chętnie niosło krzyż. Na zakończenie przedszkolaki razem zaśpiewały piosenkę „Przepraszam Cię Boże skrzywdzony w człowieku…”. W modlitwie dziękczynnej podziękowaliśmy Panu Jezusowi za życie i za niebo, które nam otworzył.

Renata Jasiak

Czytaj więcej