Kategorie Aktualności

„Mały ratownik” czyli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

Dnia 24. 09.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z grup starszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili strażacy z OSP z Ołpin. Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek strażaków dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, np.: skaleczenia, oparzenia, krwotoku, złamania, utraty przytomności. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił ,,fantom”, na którym przedszkolaki uczyły się podstaw reanimacji...

Czytaj więcej

Powitanie jesieni

„Już lato odeszło i kwiaty przekwitły, a jeszcze coś w słońcu się mieni…”

W czwartek dzieci z naszego przedszkola oficjalnie powitały jesień. Od samego rana przedszkole mieniło się kolorami: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, brązowym za sprawą dziecięcej garderoby. Każdy przedszkolak dźwigał ze sobą przeróżne dary, które jesień zostawiła w ogrodzie, w sadzie oraz w lesie. Aby usystematyzować wiedzę na temat nowej pory roku, dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Pani Jesień i Synowie”. Historia opowiedziana wierszem przybliżyła dzieciom sylwety jesiennych miesięcy oraz ukazała różne oblicza jesieni. Od ciepłej, łagodnej, bogatej w dobrodziejstwa z sadu i ogrodu po zimną, szarą, deszczową z pustymi polami i lasami...

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia.

W Dzień Przedszkolaka każdy o tym wie, bawi się z nami kto tylko chce” 

Dnia 20 września w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Panie wychowawczynie przygotowały dla dzieci wiele niespodzianek muzycznych, ruchowych i plastycznych. Były życzenia od Pani Dyrektor, zabawy z chustą animacyjną, krążkami, chusteczkami do utworów dziecięcych, malowanie uśmiechniętej buzi dzielnego przedszkolaka, zabawy taneczne „Na ludową nutę” i wiele tańców integracyjnych. Każde dziecko otrzymało odznakę „wesołego przedszkolaka”, balonik oraz słodkie upominki: wafelek i soczek owocowy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o radośnie przeżytym dniu, który będą miło w przyszłości wspominać...

Czytaj więcej

Bierzemy udział w projekcie DZIECIAKI MLECZAKI

Dzieciaki Mleczaki to edukacyjno-informacyjny projekt w którym biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzice i opiekunowie. Głównym jego celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę u dzieci kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe i promujemy mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Nina Solecka

Obraz (6) (Copy)

Czytaj więcej

Wakacyjne pamiątki przedszkolaków

Wakacje dawno już za nami, zostały tylko wspomnienia i wiele zdjęć i pamiątek, które dzieci z grupy najstarszej przyniosły do przedszkola aby pochwalić się przed swoimi kolegami. Przedszkolaki opowiadały o swoich wakacyjnych wspomnieniach. Nie zapomniano o przypomnieniu zasad bezpieczeństwa w czasie kąpieli w morzu, i jeziorze, czy wędrówek po górach. Na zakończenie przedszkolaki rysowały swoje wspomnienia z minionych wakacji. Przez to zajecie  jeszcze raz mogliśmy się poczuć jak na słonecznej plaży, górskich szlakach czy w parku rozrywki. Żegnamy wakacje, witamy kolejny rok przedszkolny.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna, której celem jest promowanie aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia oraz sportu. Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji. Przedszkolaki z grup starszych w strojach sportowych rywalizowały w różnych konkurencjach. Liczyła się dobra zabawa, a także fakt, że mogły brać udział w sportowej rywalizacji na świeżym powietrzu razem z innymi koleżankami i kolegami. Na koniec zmagań ruchowych dzieci otrzymały medal ,,świetnego sportowca”. Było dużo śmiechu i radości, bo zgodnie ze znanym przysłowiem ,,W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty

Z wielką radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W naszym gronie powitaliśmy wiele dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły przygodę z przedszkolem. Bardzo zależy nam na tym, aby wszyscy bardzo szybko zaaklimatyzowali się w naszej przedszkolnej rodzinie. W tym celu stwarzanych jest wiele sytuacji zabawowych, by dzieci mogły się zintegrować. Bawimy się chustą animacyjną, śpiewamy, tańczymy. Kąciki zainteresowań zostały bogato wyposażone, by każde dziecko znalazło coś dla siebie – klocki, lalki, samochodziki, układanki logiczne i manipulacyjne, różne przybory plastyczne. Słoneczna pogoda zachęca do spacerów i zabaw ruchowych w ogródku przedszkolnym.

Wszystkim dzieciom życzymy mile spędzonych chwil oraz wiele sukcesów edukacyjnych.

Katarzyna Dąbrowska –...

Czytaj więcej

Informacja

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że zebranie dla Rodziców odbędzie się dn. 31.08.2021 r. (tj. wtorek), o godz. 18:00. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W piątek 25.06.2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Był to także dzień, w którym 6-latki pożegnały przedszkole, by po zasłużonej wakacyjnej przerwie rozpocząć nowy etap edukacji w szkole podstawowej. O godz. 9.00 w kościele parafialnym zgromadziła się większość dzieci ze swoimi rodzicami i wychowawcami, by podczas Mszy św. podziękować za miniony rok szkolny. Dla przedszkoli był on w miarę normalny i dzieci mogły codziennie uczestniczyć we wspólnych zabawach i zajęciach. Uroczyste spotkanie odbyło się na dużej sali WDK w Ołpinach z zachowaniem wszelkich względów bezpieczeństwa sanitarnego...

Czytaj więcej

Dzieci uczą rodziców: Bezpieczne lato

Zbliżają się wakacje i dzieci z grupy III na ostatniej w tym roku szkolnym lekcji ,,Bezpieczne lato” w ramach akcji ,,Dzieci uczą rodziców” przypomniały sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu. Przedszkolaki na zajęciach oglądały  prezentację pt. ,,Bezpieczne lato” i dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu  oraz w jaki sposób miło, ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie  można odpoczywać i nie nudzić się w domu. Poznały też, w jakie ciekawe miejsca mogą pojechać na wakacje oraz jak spędzić bezpiecznie czas w lesie, nad wodą i w górach, itp.. Teraz  już wiedzą, co można, a czego nie wolno. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną pt. ,,Bezpieczne wakacje” techniką collage.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Prezentacja prac plastycznych

Zapraszamy do obejrzenia prac, które wykonały dzieci ze wszystkich grup wiekowych na zajęciach plastycznych w ostatnich miesiącach.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Dobiegła końca tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.  Nasz placówka ochoczo zaangażowała się w projekt  mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W bieżącym roku szkolnym w skład projektu wchodziło pięć modułów.

„Książka dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Wspólne wyszukiwanie ulubionych pozycji książkowych. Tworzenie recenzji z rodzicami dzieci. Nawiązywanie do doświadczeń czytelniczych rodziców.

Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci. Głównym celem tego modułu było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

– Dbamy...

Czytaj więcej

Zabawy na powitanie lata

Ostatni tydzień pobytu dzieci w przedszkolu upływał w swobodnej i prawie wakacyjnej atmosferze. Przedszkolaki spędzały wiele czasu na placu zabaw, gdzie mogły potańczyć przy ulubionych piosenkach np. „Jagódki”, Grozik”, „Koziorajka”, „Dwóm tańczyć się zachciało…”. Budowały namioty, rysowały kredą na tablicach, grały w „Klasy”, skakały przez płotki i rozgrywały mecz międzygrupowy. Wielką radość sprawiało dzieciom puszczanie baniek mydlanych i zabawy z chustą . Wszystkie grupy mogły skorzystać ze sprzętu do dowolnych zabaw z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Na zajęciach przedszkolaki miały możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych o bezpiecznych wakacjach nad wodą, w górach, w lesie.

Z tej okazji życzymy wszystkim dzieciom szczęśli...

Czytaj więcej

23 czerwca – Dzień Taty

„Czerwona laurka, czerwone kwiaty, czerwone serce dla mojego Taty”

 Z okazji Dnia Taty przedszkolaki wykonały medale i laurki, które zabrały do domu, aby złożyć najlepsze życzenia swoim kochanym Tatusiom. Słuchały opowiadania „Mój Tato” i piosenek związanych z tematyką. Nie zabrakło rozmów o zawodach, wyprawach rowerowych i wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Tatusiów za zaangażowanie się w życie swojej Rodziny.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Wycieczka do kina grupy „Pszczółki”

Dnia 23.06.2021 (w środę) najmłodsze dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarem wycieczkowym do Kina za Rogiem w Olszynach. Dzień był wyczekiwany od dłuższego czasu, rozmowa na temat ulubionych bajek, zachowania się w kinie oraz bezpieczeństwo podczas jazdy autobusem.  Dzieci zabrały ze sobą plecaki z zawartością smakołyków. Podczas drogi śpiewały piosenki o wakacjach i recytowały wierszyki. W kinie przywitała nas miła Pani, która przekazała ważne informacje i zaprosiła wszystkich do zajęcia miejsc w fotelach.  Dzieci obejrzały kilka bajek, w których przedstawiono świat fantazji, uczucie miłości taty misia do synka, przyjaźń myszek i potrzeba poznawania świata. Oto tytuły bajek: „Miś Fantazy”, „Przytul mnie- ten wyjątkowy dzień”, „Pamiętniki Florki- skarb”, „Przygody Agatki”...

Czytaj więcej