Miesięczne archiwum Kwiecień 2020

Sukces w konkursie plastycznym

Przedszkole Samorządowe nr 49 im. J. Brzechwy w Białymstoku zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: ,,Wesołe zwierzątka w utworach J. Brzechwy”.  Pod koniec lutego kilkoro dzieci z grupy ,,Skrzaty” wykonało prace konkursowe. Miło nam poinformować, że praca plastyczna Kasi Z. została nagrodzona. Serdecznie Kasi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Wyniki rekrutacji

Drodzy Rodzice

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone zostały przyjęte do Publicznego Przedszkola w Ołpinach w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej

Wznowienie konkursu plastyczno-recytatorskiego „Wiosna pora radosna”

Biorąc pod uwagę fakt, iż koronawirus pokrzyżował plany we wszystkich dziedzinach naszego życia, musimy zmienić formę konkursu. Aby nie poszły na marne wysiłki włożone w przygotowanie się do niego, został zmieniony termin i sposób jego przeprowadzenia.

Rodzice dzieci, które zgłosiły chęć uczestnictwa, proszeni są o zapoznanie z nowymi wytycznymi.

Nowe zasady:

  1. Termin nadsyłania prac upływa 12 maja 2020 r.
  2. Prace konkursowe należy przesłać na adres e-mail: kasia80dabrowska@wp.pl we wskazanym terminie.

Dotyczy dzieci, które nie oddały pracy plastycznej:

Należy wykonać zdjęcie pracy i przesłać na powyżej podany adres,

Wszyscy:

Należy nagrać filmik z recytacją wiersza i wysłać na wskazany powyżej adres.

  1. Wyniki konkursu zostaną podane do 22 maja 20...
Czytaj więcej

Dbamy o przyrodę

W tym tygodniu realizujemy zagadnienie dotyczące ochrony przyrody. Dzieci wysłuchały opowiadania Agaty Widzowskiej ,,Lis i lornetka” czytanego przez rodziców. Na podstawie utworu i bezpośrednich obserwacji przyrodniczych przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” wykonywały prace plastyczne pt.: ,,Las”. Oto ich dzieła, jak się Wam podobają?

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Nowe pomysły grupy „Pszczółki”

Grupa „Pszczółki” dzielnie współpracuje z paniami wychowawczyniami przesyłając ciekawe zdjęcia swoich prac, krótkie filmiki z nagraniami dzieci recytujących wierszyki. Ostatnio skupiliśmy się na wiosennej przyrodzie, dbaniu o czystość naszej Ziemi. Oto kilka kila nowych pomysłów  najmłodszych przedszkolaków.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Konkurs „EKO KROK w stronę PSZOK”

W imieniu Wójta Gminy Szerzyny serdecznie zapraszamy do wzięciu udziału w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej pn. „EKO KROK w stronę PSZOK”. Konkurs jest skierowany zarówno do placówek przedszkolnych jak i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Szerzyny.

Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie konkursu na stronie: http://szerzyny.pl/konkurs-plastyczny-eko-krok-w-strone-pszok/.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej

„Dzieci uczą rodziców” – c.d.

Szanowni Państwo,

Podejmując się organizacji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, która uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, nie spodziewaliśmy się wystąpienia zagrożenia, z którym dziś wszyscy się mierzymy. Kierując się poczuciem odpowiedzialności dostosowaliśmy naszą inicjatywę do warunków, w których funkcjonujemy od kilku tygodni, i w których zapewne będziemy musieli żyć w nadchodzących dniach i tygodniach. Bezpośrednio po podjęciu decyzji o zawieszeniu zajęć szkolnych przekształciliśmy naszą akcję tak, by wesprzeć proces domowej edukacji dzieci. W każdą środę i każdy piątek na naszej stronie www.crl.org.pl publikujemy darmowe materiały dla rodziców do wspólnej nauki z dziećmi...

Czytaj więcej

Na wiejskim podwórku

W tym tygodniu przerabiamy tematykę o zwierzętach z wiejskiego gospodarstwa. Dzieci z grupy ,,Skrzaty” najpierw obserwowały zwierzęta w ich naturalnym środowisku i pozowały ze swoimi pupilami do zdjęć, następnie oglądały film edukacyjny ,,Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. Na zakończenie miały wykonać pracę plastyczną. A to efekty ich pracy.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Co nowego w grupie “Pszczółki”

Dostosowując się do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej każda grupa w naszym przedszkolu realizuje zdalne nauczanie. Najmłodsi z grupy „Pszczółki” z dużym zaangażowaniem Rodziców chętnie wykonują ćwiczenia i zabawy proponowane przez panie wychowawczynie. Wśród propozycji znajdują się zadania z różnych obszarów edukacyjnych. Z pomocą przychodzi Internet na stronach, którego znajduje się wiele przydatnych materiałów. Rodzice wykorzystując podsyłane przez nauczycielki linki mogą z dziećmi śpiewać piosenki, oglądać filmy edukacyjne itp. Podczas narodowej kwarantanny w domu, dzieci wykonały wiele prac plastycznych różnymi technikami np. wyklejanki, wycinanki, lepienie z plasteliny, kolaż. Dostały sprawdzony przepis na masę solną, z której lepiły wielkanocne smakołyki...

Czytaj więcej

Wielkanocna życzenia

Niech Zmartwychwstanie Pana,

które niesie odrodzenie ducha, napełnia wszystkich pokojem i wiarą,

pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość

a światło Jego Słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.

Życzenia składa społeczność przedszkola

Czytaj więcej

Słuchowisko z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Pomimo ładnej pogody za oknem, to dobry czas na czytanie -#zostańciewdomu. Taki czas. Wykorzystajmy go jak najlepiej!

• Posłuchajcie opowiadań czytanych przez Misiowego Wujka,
które możecie znaleźć TUTAJ

Udostępniajcie linki znajomym, rodzicom – to dobry czas na słuchowiska! Posłuchajcie 🙂

• Przypominamy, że Misiowa Mama Aneta Konefał co 2 tygodnie publikuje na swoim profilu nagrania czytelnicze.

W takim towarzystwie będzie czytane!

Wydawnictwo MAC Edukacja

Czytaj więcej

Wiosenne przebudzenie

Po wysłuchaniu wiersza B. Głodkowskiej „Wiosna i moda” zadaniem Starszaków było narysować Panią Wiosnę. Oto rezultaty…

Nina Solecka

Czytaj więcej

Co nowego w grupie „Skrzatów”

Wiosna zagościła już na dobre, a Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Tak, jak przed świętami bywa dorośli mają dużo pracy, również dzieci z grupy ,,Skrzaty” są bardzo zajęte. Pracują same lub całą rodzinką, aż miło popatrzeć. Oto wytwory ich prac.
Halina Mikrut

Czytaj więcej

Wiosenne pozdrowienia z przedszkola

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci!

Dziękuję za przesyłane informacje i zdjęcia. Brawo dla dzieci za to, że są takie dzielne ale brawo też dla rodziców, którzy wykazują się duża kreatywnością podczas spędzania czasu z dziećmi.

Przesyłam wiosenne pozdrowienia z przedszkola. Na zdjęciach kwitnące fiołki i szczypiorek z hodowli, które założyły dzieci w przedszkolu w lutym i na początku marca oraz wrzośce znajdujące się przed budynkiem przedszkola.

 Małgorzata Grędel

Publiczne Przedszkole w Ołpinach

Czytaj więcej

Przedszkolaki znalazły wiosnę

Nadeszła upragniona wiosna dlatego przedszkolaki z grupy Odkrywców szukały jej oznak w przydomowych ogródkach i w pobliżu miejsca zamieszkania.

Nina Solecka

Czytaj więcej