Miesięczne archiwum Styczeń 2014

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 24 stycznia 2014 roku w Domu Kultury w Szerzynach odbył się VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, na którym nie zabrakło również naszych przedszkolaków.

Grupę dzieci 5-, 4- letnich reprezentowali:

  • solista -Franciszek Gogola ,który śpiewał kolędę „Przybieżeli do Betlejem”

  • zespół – Katarzyna Gogola, Paweł Pikusa, Karolina Strugała, Patrycja Gryboś, Oliwia Sroka śpiewał kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”.

Grupę Odkrywców – dzieci 6-, 5-letnich reprezentowali:

  • solista- Jakub Niziołek który zaśpiewał kolędę „Gdy śliczna Panna”

  • zespół DROBY- Magdalena Jacher, Jola Orlof, Paulina Figura, Marta Solarz zaśpiewał „Gore gwiazda”

  • zespół KOLĘDNICY- Jakub Dudek, Kacper Płaczek, Bartłomiej Faliszek, Krystian Augustyn, Krystian Krupa, Micha...

Czytaj więcej

ZAPROSZENIE

Społeczność Publicznego Przedszkola w Ołpinach serdecznie zaprasza wszystkich na przedstawienie „Noworoczni kolędnicy”, które odbędzie się dn. 2 lutego 2014r., o godz. 17:00 w Domu Kultury w Ołpinach. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Zabawy eksperymentalne „Wesoły odkrywca”.

     24 stycznia 2014r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci z cyklu „Wesoły odkrywca” pod hasłem „W przyjaźni ze środowiskiem – segregujmy odpady”. Różnorodność ćwiczeń i doświadczeń z zakresu fizyki i chemii było dla przedszkolaków wielkim zaskoczeniem, rozwijało ich myślenie, pobudzało do działania. Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego należy segregować odpady a nie wolno ich palić czy wyrzucać na „dzikie wysypiska”.

     Dzieci były aktywizowane poprzez rozmowę, obserwację i samodzielną pracę. W czasie zabaw dowiedziały się jak powstają fale morskie , mogły samodzielnie manipulować butelką wypełnioną płynami, w której zachodziły dane zjawiska...

Czytaj więcej

Spotkanie z Rodzicami

     Dzień po uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia tj. 22 stycznia w Domu Kultury w Ołpinach odbyło się spotkanie z Rodzicami. Pani dyrektor powitała wszystkich przybyłych na spotkanie i w związku z realizowanym projektem „Bezpieczny przedszkolak” podała kilka ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Następnym punktem było wystawienie Jasełek oraz przedstawienia pt. „Noworoczni kolędnicy” przez dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Rodzice podobnie jak dziadkowie z wielkim zainteresowaniem i uznaniem podziwiali występy swoich pociech.

     Na zakończenie spotkania w ramach realizowanego projektu „Czysta Małopolska – Czysta Polska” nauczycielki naszego przedszkola przeprowadziły wśród rodziców quiz na temat działań w zakresie segregacji od...

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadzia

     21 stycznia o godz. 13:00 w Domu Kultury w Ołpinach zebrali się wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie. Czekały na nich uśmiechnięte wnuczęta, które na tę okazję przygotowały specjalne występy oraz upominki. Uroczystość zaszczycili również: przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Antas, przewodniczący Komisji Oświaty Pan Mieczysław Solarz, sołtys wsi Ołpiny Pan Roman Gabryel, kierownik Domu Kultury w Ołpinach Pani Zuzanna Jarzębak, oraz darczyńca naszego przedszkola Pani Waleria Niziołek.

     Na wstępie wszystkich gości powitała Pani dyrektor Małgorzata Grędel i zaprosiła na program artystyczny pod hasłem „Na ludową nutę”. Grupa najmłodsza wystawiła Jasełka, natomiast dzieci starsze przedstawienie pt. „Noworoczni kolędnicy”...

Czytaj więcej

Adoracja Pana Jezusa przy żłóbku

Dnia 12.01.2014r.przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami adorowali Pana Jezusa przy żłóbku.

Ze śpiewem na ustach , ze złożonymi dłońmi oddają cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku. Przynoszą dary : kochające serduszka i dobre uczynki składając je u stóp betlejemskiego żłóbka. Poprzez modlitwę i wspólne kolędowanie chcą pochylić się nad tajemnicą Boga, który stając się człowiekiem, pragnie wejść w nasze życie, aby je uszlachetnić swoją Boskością. A ulubioną pastorałką „Maleńki Jezu zostań tu” proszą Pana Jezusa aby zagościł w ich serduszkach. Śpiew kolęd uswietniła Pani Barbara Gogola, która przygrywała na akordeonie oraz absolwentka naszego przedszkola Ania, grając na trąbce.

Na koniec adoracji odbyło się spotkanie z ks...

Czytaj więcej