Miesięczne archiwum Kwiecień 2023

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice,

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone zostały  przyjęte do Publicznego Przedszkola w Ołpinach w roku szkolnym 2023/2024. Lista dzieci przyjętych jest wywieszona na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

Czytaj więcej

Informacja

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że od dnia 01.05.2023 r. zostaje wydłużony czas pracy przedszkola w ciągu dnia – przedszkole będzie czynne w godz. od 6:30 do 16:30. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Dzień bez śmiecenia

22 kwietnia obchodzony jest  Dzień Ziemi – święto, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Przedszkolaki przez cały tydzień pracowały z treściami ekologicznymi. Natomiast piątek był zwieńczeniem i podsumowaniem wszystkich działań oraz okazją do obchodów „Dnia bez śmiecenia”. Obchody tego dnia, to jedno z zadań w ramach realizacji projektu „Działaj z imPETem”. Zadania skupiają się przede wszystkim na potrzebie segregowania śmieci, a zwłaszcza butelek PET. Dzieci mając za przewodnika Impeta – bohatera cyklu filmików edukacyjnych dowiedziały się jaką drogę musi pokonać plastikowa butelka, by mogło powstać z niej coś nowego np. koce, ubrania, ciepły polar, namioty, torby na zakupy...

Czytaj więcej

Ekologiczne warsztaty przeprowadzone przez pracowników Urzędu Gminy w Szerzynach

Dbanie o środowisko naturalne już od najmłodszych lat jest wdrażane systematycznie podczas swobodnych zabaw, spacerów, pobytu na podwórku wg zasad obowiązujących w przedszkolu i Programu Wychowania w Przedszkolu. Podczas warsztatów dzieci słuchały ciekawostek opartych o ilustracje a dotyczących segregacji śmieci, dbania o czystość wokół siebie w bliskim i dalszym środowisku, w którym żyjemy. Pani organizująca warsztaty w sposób czytelny, bezpośredni przekazała wiele cennych informacji, przeczytała dzieciom wiersz o segregacji śmieci, następnie prowadziła z dziećmi dialog, podczas którego przedszkolaki chętnie się wypowiadały na dany temat. Miały możliwość samodzielnej segregacji materiałów odpadowych w formie obrazków...

Czytaj więcej

Dzieci uczą rodziców: Kosmiczna przygoda

To już kolejna lekcja w ramach realizacji Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej: ,,Dzieci uczą rodziców”. Tym razem dzieci udają się w kosmiczne przestworza, aby poznać planety i życie istot na tych planetach.  Podczas tych zajęć przedszkolaki dowiedziały się co to jest wszechświat, czym jest Droga Mleczna, poznały planety układu słonecznego oraz postać Mikołaja Kopernika. Wybrały się również w podróż w przyszłość. Kosmos stoi otworem, to niezgłębiona skarbnica wiedzy. W trakcie zajęcia dzieci także utrwalały poznane cyfry i śpiewały piosenkę ,, Każdy chciałby być odkrywcą”.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Sukces w konkursie plastycznym

W marcu dzieci z najstarszej grupy wykonywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem ,,Legendy polskie” zorganizowanym  przez  Przedszkole nr 16 w Żorach. Z przyjemnością informujemy, że Nadia Kozioł zdobyła wyróżnienie, a Marcelinka A., Nadia N., Iga P. i Wiktor K. dyplomy za udział.

Halina Mikrut

DSC05986 (Copy)

Czytaj więcej

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice,

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone zostały zakwalifikowane do przyjęcia do Publicznego Przedszkola w Ołpinach w roku szkolnym 2023/2024.

Uprzejmie prosimy zainteresowanych Rodziców o zgłoszenie się do przedszkola w dniach od 13.04.2023r. do 25.04.2023r. celem uzupełnienia pozostałych dokumentów.

Czytaj więcej

Wielkanocne życzenia

Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZYMY OBFITYCH ŁASK I BŁOGOSŁAWIEŃSTW OD CHRYSTUSA ZMARTWYCHWASTAŁEGO.

NIECH TE DNI PRZYNIOSĄ ZDROWIE, RADOŚĆ I POKÓJ.

DSC06396 (Copy)

 

Czytaj więcej