Miesięczne archiwum Czerwiec 2020

Bezpieczne wakacje

W miesiącu czerwcu tematyka zajęć w przeważającej części nawiązywała do zbliżających się wakacji. Przyjemnie jest spędzać czas w lesie, nad jeziorem, w górach czy nad morzem. Ale, żeby były to wspaniale spędzone chwile, należy pamiętać o pewnych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu dzieci obejrzały filmy edukacyjne, obrazujące w jaki sposób przeżyć nie tylko miło, ale przede wszystkim bezpiecznie czas, czego trzeba unikać, aby wakacyjne zabawy dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Ponadto w najstarszej grupie została przeprowadzona lekcja ,,Bezpieczne wakacje” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”  Dziękujemy Rodzicom za trud i zaangażowanie jakie wkładali w zdalną edukację swoich pociech. Doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas...

Czytaj więcej

Certyfikat za udział w projekcie pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka

Kolejna edycja  międzynarodowego  projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego nasze przedszkole było częścią właśnie dobiegła końca. Dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy dzieci, rodziców i nauczycieli wszyscy mogli doświadczyć jak rozwijające i przynoszące wiele radości może być czytanie, oraz jak ważne są wartości, które możemy dzięki niemu właściwie przekazywać i rozwijać.  Projekt realizowany był od września do końca maja i polegał na wykonaniu zadań wyznaczonych przez Małego Misia. Tematyka modułów była zgodna z kierunkami polityki MEN na rok szkolny 2019/2020...

Czytaj więcej

Sukcesy przedszkolaków w konkursach plastycznych

Kolejne sukcesy przedszkolaków w konkursach plastycznych to: zajęcie I miejsca przez Błażeja D. w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kim zostanę gdy dorosnę” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Katowicach,  dyplom i nagroda dla Adama W. za udział w etapie regionalnym X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”, oraz dyplomy dla Natalii R. i Wojtka K. za udział w ogólnopolskim, przedszkolnym konkursie plastycznym „W świecie figur geometrycznych”, zorganizowanym przez samorządowe Przedszkole nr 4 w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego – informacja

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci.

Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. Ze względu na stan epidemii obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zakończenie roku będzie inne niż wszystkie dotychczas, gdyż nie spotkamy się wszyscy razem.

Dziękuję Dzieciom i Rodzicom za udział w zdalnym nauczaniu, za zaangażowanie i dzielenie się swoimi sukcesami. Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich Rodziców za ścisłą współpracę w ciągu całego roku szkolnego. Serdecznie dziękuję Pani Przewodniczącej i całej Radzie Rodziców za współudział w organizowaniu uroczystości oraz aktywne włączanie się w życie przedszkola.

W przedszkolu są do odebrania pamiątkowe książeczki oraz dyplomy ukończenia przedszkola i dyplomy z religii. Każde dziecko zasłużyło na nagrodę...

Czytaj więcej

Nauka języka angielskiego zdalnie

Przedszkolaki bardzo dobrze radzą sobie z nauką języka angielskiego. Poznały zwyczaje świąteczne panujące wśród brytyjskich dzieci oraz zdrowe nawyki żywieniowe. Na podstawie piosenek i rymowanek wzbogaciły swoje słownictwo z takich tematów jak: nazwy zwierząt mieszkających w gospodarstwie, produkty spożywcze oraz poznały nazwy przyborów szkolnych. Należy pamiętać, że zabawa odgrywa istotną rolę w utrwalaniu nabytych kompetencji językowych, dlatego dzieci przygotowując ulubione lody dla Rodziców, powtarzały nazwy owoców. Chętnie dzieliły się efektami swojej pracy.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Informacja

Drodzy Rodzice

W związku z istniejącym zagrożeniem zarażenia Covid-19 na terenie Gminy Szerzyny zajęcia w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach zostają odwołane od dn. 10 czerwca 2020 r.

Małgorzata Grędel

Publiczne Przedszkole w Ołpinach

Czytaj więcej

Pszczółki – Pracusie kontynuują swoje zadania

W związku z ograniczoną formą otwarcia naszego przedszkola część dzieci uczęszcza do przedszkola i korzysta z zabaw pod opieką nauczycieli. Wiele dzieci jednak pozostaje w domu i tam w dalszym ciągu realizuje zadania pod czujnym okiem rodziców. Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom i Dzieciom za systematyczną pracę, zaangażowanie i czas poświęcony także nam wychowawcom poprzez  przesyłanie zdjęć oraz  za wzajemną komunikację.

Życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i radości z bycia Rodzicami dla swoich najukochańszych Pociech. Przedstawiamy kolejne pracowite dni „Pszczółek”.

Renata Jasiak

Czytaj więcej