Miesięczne archiwum Październik 2014

Wycieczka do kwiatowej szklarni „Flora in Vitro” w Dębowcu

Dnia 27.10.2014 r. przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Dębowca . Przyjechały autokarem z nauczycielami i przedstawicielami Rady Rodziców. Na miejscu bardzo serdecznie przywitała wszystkich Pani właścicielka przepięknej szklarni, która zaprosiła nas przed tajemniczą bramę. Na hasło „Sezamie otwórz się” otworzyła się czarodziejska brama i oczom dzieci ukazała się olbrzymia hala, która mieściła bardzo ciekawe urządzenia do sadzenia kwiatów, duży zbiornik na wodę, maszyny do przewożenia kwiatów, komputerowe dozowniki składników mineralnych potrzebne do wzrostu roślin...

Czytaj więcej

Konkurs recytatorski

Dnia 23.10.2014r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: ,,Wiersz przedszkolaka”. Na konkurs, który kierowany był do dzieci 5-6 letnich należało przygotować jeden wiersz wybranego przez siebie autora. Celem konkursu było m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozbudzanie zainteresowań poezją dla dzieci, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, wyłanianie młodych talentów oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności na większym „forum” . Do zmagań konkursowych przystąpiło 23 dzieci. Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi...

Czytaj więcej

Spotkanie z policjantem

Dnia 17.10.2014r. nasze przedszkole odwiedził zaproszony gość policjant z Komisariatu Policji w Tuchowie. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia np. kiedy zauważy się pożar. Policjant ostrzegał dzieci przed osobami nieznajomymi z którymi nie należy rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki oraz potrzymanie kajdanek i pałki policyjnej. Wiele dzieci przejawiało chęć zostania policjantem w przyszłości.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze...

Czytaj więcej

Wycieczka do kina

10 października przedszkolaki z grup II, III i IV, tj. 4-,5- i 6-latki wybrały się na wycieczkę do kina „Promień” w Tuchowie. Obejrzały one film pt. „Dzwoneczek i tajemnica piratów”. Tym razem Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszyły na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki stanął na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostały zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czekało bowiem spotkanie z piratami. Dzieci z zapartym tchem i wypiekami na buziach śledziły przygody elfów. Na koniec dowiedziały się że jednak jak zawsze zwycięża dobro. Po oglądnięciu filmu wszyscy udali się w drogę powrotną...

Czytaj więcej

Odmawiamy Różaniec w Kościele

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody przedszkolaki wraz nauczycielkami wybrały się do Kościoła, aby modlić się na różańcu. Dzieci dobrze wiedzą, że miesiąc październik jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zaśpiewały również pieśń przy figurze Matki Bożej Fatimskiej pt.: „Zawitaj Królowo Różańca Świętego”. Prosiły Maryję o opiekę i dziękowały za łaski dotychczas otrzymane.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Spotkanie z przedszkolakami z Szerzyn

Dnia 8.10.2014r. odbyła się wycieczka przedszkolaków z Szerzyn do Publicznego Przedszkola w Ołpinach. Dzieci z sąsiedniej miejscowości pod kierunkiem nauczycieli przedstawiły teatrzyk żywego aktora „Na powitanie jesieni”. Recytacje rymowanek i wierszyków były przeplatane tańcami o tematyce jesiennej. Występy dzieci bardzo się spodobały i otrzymały głośne oklaski. Nasze przedszkolaki przygotowały dla gości zabawy integracyjne wraz z poczęstunkiem. Zabawy odbyły się w Domu Kultury w Ołpinach.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Pasowanie na Przedszkolaka

Siódmego października 2014roku w Domu Kultury w Ołpinach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Zostali oni pasowani na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała przybyłych rodziców. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały maluszki i starszaki, które pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Najważniejszym momentem dla dzieci było ślubowanie, po którym Pani Dyrektor kładła na ramieniu każdego dziecka specjalny ołówek i nadawała mu miano przedszkolaka. Po ślubowaniu dzieci otrzymały pamiątkowy ołówek, bułeczkę i soczek. Rodzice z dumą patrzyli na swoje małe pociechy. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Marta Kordek

Czytaj więcej

Wyróżnienie w konkursie plastycznym pt: „ Jak wygląda Twój plac zabaw?

Dzieci z najstarszej grupy brały udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, ogłoszonym przez „Wychowanie w Przedszkolu”. Plac zabaw, jakim dysponuje nasze przedszkole jest kolorowy i bezpieczny. Dzieci tu czują się swobodnie, lubią tu przebywać, odpoczywać i ćwiczyć swoją sprawność. Praca, którą wykonały była kolorowa i zawierała wiele ciekawych szczegółów. Mali artyści przedstawili wspólne zabawy kolegów i koleżanek z naszego przedszkola. Praca bardzo się spodobała, dlatego otrzymaliśmy dyplom i wyróżnienie. Przysłano nagrody: książkę pt. „Basia i plac zabaw”, czasopismo „ Wychowanie w Przedszkolu” oraz wydanie specjalne „Kalendarzowy kram”.
Konkursy plastyczne motywują przedszkolaków do kolejnych działań na różnych szczeblach rozwijaj...

Czytaj więcej

Bicie Rekordu Guinessa w myciu zębów

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji Akademii Aquafresh. Jest to Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej. Dzieci na zajęciach miały okazję poznać mieszkańców Pastusiowej Krainy, którymi są Milky, Lilly i Billy. Przez zabawę wspólnie uczyły się dbania o higienę jamy ustnej.
Dnia 30 września o godz. 12:00 wszystkie dzieci z naszego przedszkola jednocześnie z tysiącami przedszkolaków z całej Polski przez dwie minuty szczotkowały swoje ząbki. Była to próba pobicia poprzedniego Rekordu Guinnessa w tej dziedzinie. O godz. 12:30 dowiedzieliśmy się, że został ustanowiony nowy Rekord Guinessa.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Wycieczka do gabinetu stomatologicznego

Dnia 30. 09.2014r. dzieci z grupy II, III i IV udały się na wycieczkę do pobliskiego ośrodka zdrowia. Celem tej wyprawy było przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa i kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani pielęgniarka asystująca przy dentyście zapoznała przedszkolaków z wyposażeniem gabinetu, pokazała narzędzia służące do badania i leczenia zębów. Przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów, zdrowego odżywiania, a także wytłumaczyła potrzebę systematycznego kontrolowania stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki sprawdziły także, jak działa podnoszony fotel dentystyczny. Myślę, że wizyta ta zachęciła dzieci do dbania o swoje zęby i do częstszego odwiedzania dentysty.

Halina Mikrut

Czytaj więcej