Miesięczne archiwum Luty 2014

OGŁOSZENIE!

ogloszeniePubliczne Przedszkole w Ołpinach ogłasza zapisy dzieci w wieku 3 – 6 lat na rok szkolny 2014/2015. 

Karty zapisu należy pobrać i złożyć w kancelarii w dniach 03.03 – 28.03.2014r.

Czytaj więcej

Zapusty

,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, górę pączków nasmażyła!”

zapusty

     Tłusty czwartek czyli dzień rozpusty w jedzeniu i zabawie. Właśnie tak, 27.02.2014r. dzieci z naszego przedszkola spędzały ten dzień. Zgodnie z tradycją na stołach królowały pączki i pączusie podarowane przez rodziców, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Wszystkie przedszkolaki wspólnie bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki. Tańce przeplatane były konkursami. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Dzień ten dostarczył naszym podopiecznym wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Przedstawienie pt: ,,Noworoczni kolędnicy”

    W niedzielę, 02.02.2014r. w Domu Kultury w Ołpinach dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały dla społeczności lokalnej przedstawienie pt: ,,Noworoczni kolędnicy”. Program artystyczny przebiegał pod hasłem „Na ludową nutę”, co wynikało z zadania realizowanego w bieżącym roku szkolnym, dotyczącego regionalizmu, tradycji, nauki piosenek i tańców ludowych. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki, a pani Barbara Gogola akompaniowała na akordeonie. Wystąpił zespół „Kolędnicy” oraz „Droby” a także soliści, którzy prezentowali nasze przedszkole w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Szerzynach i w czasie Koncertu Finałowego w Czermnej.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszy...

Czytaj więcej

„Starszaki” na zabawie choinkowej w Szkole Podstawowej w Ołpinach

     30 stycznia 2014 grupa „ Odkrywców” w ramach współpracy została zaproszona na zabawę choinkową do Zespołu Szkół w Ołpinach, gdzie przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się wesoło z absolwentami naszego przedszkola . Uczestniczyliśmy również w Festiwalu Piosenki Dziecięcej gdzie dzieci eksponowały swoje zdolności muzyczno-wokalne solo i w duetach.
Występy te ukazały nam szeroki wachlarz zdolności i umiejętności. Dzieci biorące udział w festiwalu otrzymały dyplomy oraz przygotowane przez sponsora -Zakład Wyrobów Drzewnych Pana Czesława Ryby -pamiątkowe muzyczne statuetki. Na pokrzepienie sił zajadaliśmy się pysznymi pączkami na stołówce szkolnej. Przedszkolaki mogły bliżej poznać środowisko szkolne, do którego zawitają na stałe już niedługo...

Czytaj więcej

BAL PRZEBIERAŃCÓW

     Karnawał to czas organizowania różnorodnych balów i zabaw, nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, które bardzo chętnie wcielają się w ulubione postacie bajkowe. ,,Bal przebierańców” w tym roku w naszym przedszkolu odbył się we czwartek 30. 01. 2014r.   W tym dniu przenieśliśmy się do wielkiej krainy bajek.

Pomysłowość rodziców nie miała granic, przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów czy kowbojów, pojawiły się postacie z ulubionych bajek ,,Czerwony Kapturek”, ,,Królewna Śnieżka” i jeszcze wiele innych, których nie sposób wymienić....

Czytaj więcej