Miesięczne archiwum Czerwiec 2014

Występy rodziców

Dn. 29 czerwca 2014r. rodzice dzieci przedszkolnych wystąpili w czasie Biesiady Rodzinnej organizowanej przez Zespół Szkół w Ołpinach, przedstawiając inscenizację wierszy Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski” oraz „Rzepka”. Rodzicom gratulujemy zdolności aktorskich i serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Grędel

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2013/14

W piątek 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele. Dalsza część uroczystości odbyła się w przedszkolu. Najpierw Pani Dyrektor poinformowała o przebiegu pracy wychowawczo-dydaktycznej a szczególnie o sukcesach dzieci w minionym roku. Następnie dzieci z grupy starszej wierszem i piosenką pożegnały przedszkole. Również młodsza grupa przedstawiła program artystyczny. Na zakończenie Pani Dyrektor pożegnała starszaków wręczając im pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki w postaci książek.

Za miniony rok i wspólnie spędzone chwile w przedszkolu dziękujemy wszystkim, a dzieciom kończącym edukację przedszkolną życzymy : „wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowi...

Czytaj więcej

Zakończenie szkoleń

W roku szkolnym 2013/2014 w naszym przedszkolu odbywały się formy doskonalenia nauczycieli realizowane w ramach projektu pt. „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”, realizowanego w ramach Priorytetu III „wysoka jakość systemu oświaty”, Działania 3.5- „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”. W czwartek, 26.06.2014r. odbyło się zakończenie, w czasie którego nauczyciele otrzymali zaświadczenia. Szkolenia i warsztaty przyczyniły się do poszerzenia i wzbogacenia oferty edukacyjnej przedszkola.

Małgorzata Grędel

Czytaj więcej

Wychowanie zdrowotne w przedszkolu

Celem wychowania przedszkolnego jest m.in. troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną. Codziennie zachęcamy dzieci do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych. Dzieci biorą udział w zajęciach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych w sali, na podwórku i w terenie pokonując naturalne tory przeszkód.

Nauczyciele dbali o to, by do ćwiczeń ruchowych dzieci przebierały się w stroje sportowe. Uświadamiano rodzicom potrzebę hartowania dzieci przez przebywanie na powietrzu w każdej porze roku. Organizowanie wyjścia na stadion sportowy było dla dzieci wielkim przeżyciem. Odbywały się tutaj rozgrywki sportowe między grupami, piłka nożna, zabawy z chustą animacyjną, ćwiczenia rozwijające ogólna sprawność ruchową...

Czytaj więcej

Zakończenie projektów „Czysta Małopolska-Czysta Polska” oraz „Czysta Małopolska”

16 czerwca w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowane w ramach projektu „Czysta Małopolska-Czysta Polska”’ która została zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegaturę w Tarnowie i Towarzystwo Promocji Oświaty Ekologicznej w Tarnowie. Celem konferencji było upowszechnianie działań jakie placówki podejmują na rzecz zwiększenia świadomości i kształtowania proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży województwa małopolskiego. Po wystąpieniu zaproszonych gości nastąpiło podsumowanie ogłoszonych konkursów oraz wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym w konkursie. Nasze przedszkole uzyskało III miejsce w etapie rejonowym konkursu na prezentację multimedialną pt. „Segregacja się opłaca” w kategorii przedszkoli...

Czytaj więcej

Foto-relacje z czerwca

Czytaj więcej

Kubusiowi Przyjaciele Natury

     W roku szk. 2013/2014 nasze przedszkole uczestniczyło w VI edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci poznawały pojęcie natury, kształtowały w sobie szacunek dla przyrody oraz zdobywały wiedzę o chronionych gatunkach. Szukając najpiękniejszych miejsc w okolicy dzieci podziwiały piękno naszej Małej Ojczyzny.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie www.przyjacielenatury.pl.

Czytaj więcej

Dzień Rodziny

Czytaj więcej

Wycieczka do Tarnowa

     We wtorek 10 czerwca dzieci 5-6 letnie uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Tarnowa. Na zbiórkę o godzinie 8.00 wszyscy wstawili się w doskonałych humorach i z pełnymi plecakami. Po śniadaniu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa oraz zawarciu umów dotyczących wycieczki wszyscy podekscytowani zajęli miejsca w autokarze. Po kilku przejechanych kilometrach dzieci zaczęły szukać w swoich plecakach słodkości spakowanych przez rodziców.

     Pierwszym naszym celem był Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie oglądaliśmy przedstawienie „Dzikie łabędzie” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Sztuka przygotowana była przez aktorów Teatru Maska z Rzeszowa. Była to opowieść o braterskiej miłości, poświęceniu i wytrwałości, która została sowicie wynagrodzona...

Czytaj więcej

Występ przedszkolaków na pikniku rodzinnym w Żurowej

     W niedzielę 8 czerwca w Żurowej odbył się piknik rodzinny, w którym wzięły udział przedszkolaki z Ołpin. „ Góralki” i „ Krakowiacy” w ludowych strojach jako wyróżnieni w konkursie „Młode talenty” zaprezentowały swoje ulubione piosenki: „Wianki”, „Krakowiak dla Mamy i Taty”. Za występy dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Korzystały również z innych atrakcji pikniku takich jak: zjeżdżalnia, trampolina, popisy strażaków. Równocześnie słuchały piosenek w wykonaniu rówieśników z Publicznego Przedszkola w Szerzynach oraz Zespołu Szkół w Ołpinach.

Na koniec odbyły się zabawy dla wszystkich dzieci.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołpinach

     W dn. 5 czerwca przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej. Komendant straży Pan Roman Augustyn oprowadził dzieci po remizie, zademonstrował sprzęt wykorzystywany w czasie pożaru, opowiedział ciekawostki o wykonywanym zawodzie. Następnie każde dziecko miało możliwość wejścia do samochodu strażackiego, oglądnięcia jego wnętrza, przymierzenia kasku.  Do przedszkola wszyscy wracali podekscytowani i długo jeszcze wspominali to nowe doświadczenie.

Wycieczka była aktywizująca i przyczyniła się się do organizowania przez dzieci ciekawych zabaw tematycznych.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Dzień Rodziny

Mama, Tata mądre główki
Są jak jabłka dwie połówki
Co za jabłko mówię wam
Jaki skarb ja w domu mam…

     Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie – dziecko to światło i szczęście w życiu każdej matki i ojca. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom w naszym przedszkolu w dniu 04.06.2014r. odbył się Dzień Rodziny, w ramach którego świętowaliśmy jednocześnie Dzień Mamy, Taty, jak i Dziecka.

     Poprzez to spotkanie kształtujemy u dzieci rozumienie sensu przynależności do rodziny, rozwijamy właściwe relacje łączące najbliższych oraz ukazujemy jaką rolę pełni rodzina w życiu każdego człowieka.

     Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która skierowała słowa powitania do wszystkich przybyłych gości i wręczyła podzięk...

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w przedszkolu

     Dzień Dziecka obchodzony był w naszym przedszkolu bardzo radośnie. Już od rana słychać było wesołe i skoczne melodie, które zachęcały dzieci do wesołej zabawy. Odbyły się ciekawe konkursy z nagrodami, takie jak: „Tańczące krzesełka”, „Pociąg”, „Karuzela”. Największą atrakcją dla przedszkolaków była wata cukrowa przygotowana przez męża nauczycielki z grupy III – Pana Szczepana Przyczynka. Na koniec wspólnej zabawy dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

Renata Jasiak

Czytaj więcej

Wycieczka do kina „Promień” w Tuchowie

     W tym roku po raz pierwszy z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wycieczkę autokarową dla grupy najmłodszej tj. 3,4-latków. 30 maja o godzinie 9:00 wszystkie „Maluchy” wsiadły do autokaru i pojechały do kina „Promień” w Tuchowie na film pt. „Listonosz Pat i wielki świat”. Była to opowieść o sympatycznym listonoszu Pacie z małego miasteczka, który zapragnął wziąć udział w popularnym telewizyjnym show „Mam talent”. Czekała go więc wyprawa do wielkiego miasta, zwariowanego świata gwiazd i telewizyjnych osobowości. Była to wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście mógł jak zwykle liczyć na swoich przyjaciół z rodzinnego miasteczka. Dzięki nim odkrył, że od sławy i kariery cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić.

     Była to dobra lekcja dla naszych przedszkolaków. Przekonały się one, że w życiu najważniejsza jest rodzina i przyjaciele, na których zawsze można liczyć i polegać. Po seansie dzieci zwiedziły budynek kina, obejrzały plakaty umieszczone w holu a następnie udały się w drogę powrotną. Dobry humor świadczył o tym, że wycieczka była naprawdę udana.

Czytaj więcej

Cwiczenia gimnastyczne pod kierunkiem trenera karate

     W czwartek 29 maja w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe ćwiczenia gimnastyczne. Przedszkolaki ćwiczyły pod okiem trenera karate Pana Lesława Ptaszka, i dziewczyn należących do klubu karate w Bieczu a zrzeszonych do Polskiej Organizacji Karate Kyokushin „ IKOK SOSAI”. Na początku dzieci zapoznały się z głównymi założeniami sportu oraz zasadami zdrowego odżywiania i zadawały szereg pytań prowadzącym. Następnie przystąpiły do treningu ćwiczącego ogólną sprawność przy czym nauczyły się liczyć po japońsku do 5-ciu. Na koniec spotkania odbył się pokaz umiejętności prowadzących, co bardzo zafascynowało dzieci . Były to zajęcia wyjątkowe dla naszych wychowanków i sprawiły im wielką radość oraz pokazały inną odmianę sportu tak ważnego dla rozwoju dziecka...

Czytaj więcej