Piknik w ogrodzie przedszkolnym

Lato to taka pora , gdzie wszyscy chętnie korzystają z zabaw na dworze. Tak też wspaniały czas najmłodsi świętowali na kocykach, w namiocie, labiryntach. Cieszyli się urokiem słońca i ciepłego wiatru, dmuchali bańki mydlane, rysowali kredą na chodniku podziwiając swoje dzieła. Chętnie brali udział w zabawach z chustą animacyjną, piłeczkami, obserwowały latające młode bociany i jaskółki. Niektóre dzieci rysowały przy stoliczkach i lepiły z ciastoliny. Mogły też skorzystać z dużych samochodów ogrodowych ostrożnie się wymijając. Miłej zabawie towarzyszyła muzyka magnetofonowa, ulubione piosenki wakacyjne. Po pikniku najmłodszych z podwórkowych zabaw skorzystały pięciolatki i starszaki, które brały udział w zabawach sportowych z przyborami, gry w klasy, korzystały ze ścieżki sensorycznej oraz degustowały grilowane kiełbaski. Piknikowe zabawy sprzyjają dobrym humorom, rozwijaniu aktywności fizycznej i integracji dzieci.

Renata Jasiak