Miesięczne archiwum Październik 2013

Rozważania różańcowe przedszkolaków

roznaniec

        Miesiąc październik jest poświęcony Matce Bożej. Pamiętają o tym przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Ołpinach, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie do modlitwy różańcowej.  Na kolejnych październikowych katechezach dzieci zapoznawały się z objawieniami maryjnymi, kolorowały obrazek różańca, uczyły się pieśni o Matce Bożej. Chętnie przynosiły swoje różańce i poznawały prawidłowy sposób odmawiania modlitwy różańcowej.

Rozważania tajemnic różańca świętego ubogacone było prośbami dzieci kierowanymi do Maryi, pieśniami takimi jak: „Zawitaj Królowo Różańca Świętego”, „Jak paciorki różańca” .  Przedszkolaki modliły się także przy figurze Matki Bożej Fatimskiej składając bukiet modlitewnych róż...

Czytaj więcej

Pasowanie na Przedszkolaka

pasownie13

 

                      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla naszych pociech. Odbyła się ona 10 października 2013r. w Domu Kultury w Ołpinach.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich rodziców przez Panią Dyrektor.  Następnie dzieci z grupy: Milusie, Promyczki i Odkrywcy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze . Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor kładła na ramieniu każdego dziecka specjalny ołówek i nadawała mu miano przedszkolaka. Po pasowaniu zaś każde dziecko otrzymało pamiątkowy ołówek i soczek.  Impreza zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Gale...

Czytaj więcej

Człowiek – najlepsza inwestycja

 

euro-smyki_smal

Człowiek – najlepsza inwestycja

 

W Publicznym Przedszkolu w Ołpinach odbywają się formy doskonalenia nauczycieli realizowane w ramach projektu pt. „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”, realizowanego w ramach Priorytetu III „Wysoka jakość systemu oświaty”‚ Działania 3.5-„Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj więcej