Miesięczne archiwum Maj 2020

Nasze ,,Skrzaty” bardzo aktywne

W minionych tygodniach zaproponowane przeze mnie aktywności wiązały się ze ,,Świętem Rodziców” i wspólnymi zabawami dzieci. Przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” rysowały swoją rodzinę, bawiły się i ćwiczyły z gazetą oraz wykonały wycinankę: ,,Wspólne zabawy dzieci”. Oto rezultaty ich pracy.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Dzień Dziecka

Kochane Dzieci

1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji życzymy Wam dużo radości i uśmiechu,

beztroskiej zabawy, kochającej rodziny i prawdziwych  przyjaciół.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

Życzenia składają wszystkie panie pracujące w przedszkolu

W przedszkolu są do odebrania upominki dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz nagrody za udział w konkursie plastyczno-recytatorskim „Wiosna – pora radosna”. Zapraszamy. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie upominków z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej

Święto Rodziców

Mamo, Mamo – co ci dam?  To serduszko, które mam. 

A w serduszku miłość jest. Mamo, Mamo kocham Cię!

Tato, Tato –co ci dam?  To serduszko, które mam.

A w serduszku miłość jest. Tato, Tato – kocham Cię!

Takimi słowami przedszkolaki z grupy najstarszej dziękują Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Dla małego dziecka Mama i Tata to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać  i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Aby wyrazić swoją miłość do Rodziców dzieci nauczyły się wiersza, wykonały laurki, narysowały piękne portrety Mamy i Taty. Swoim najbliższym chcą podarować wiosenne kwiaty zerwane na łące.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za dobroć, cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza, a t...

Czytaj więcej

Otwieramy przedszkole w ograniczonej formie

Drodzy Rodzice

Od dn. 25 maja 2020 r. w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach będą prowadzone zajęcia opiekuńcze. Zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 4 maja 2020 r. w przedszkolu może przebywać ograniczona liczba dzieci. W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Do rodziców, którzy zdeklarowali chęć wysłania dziecka do przedszkola zostały wysłane za pomocą e-mail stosowne oświadczenia i procedury...

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna pora radosna”

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Katarzyna Dąbrowska-Duda

Członkowie: Halina Mikrut, Nina Solecka, Renata Jasiak

Jury dokonało oceny wg następujących kryteriów:

– dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

– interpretacja tekstu,

– ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyty itp.)

Wyniki:

Grand Prix – Paulina Słota

I miejsce – Natalia Bochenek, Oliwia Czerkies, Wiktoria Ziomek

II miejsce – Błażej Duda, Kasia Zając

III miejsce – Hania Bąk, Honorata Furmanek, Emilka Pyzik

Wyróżnienia:

Hubert Bordziłowski, Julia Gajda, Paulina Kołek, Jakub Mikrut, Kacper Mikrut,, Klara Niziołek, Jowita Pytel, Julita Pytel, Teresa Tkaczuk, Kasia Tybor, Adam Wójcik, Kamil Wójcik

Serdecznie gratulujemy dzieciom a rodzicom bar...

Czytaj więcej

,,Skrzaty” na majowej łące

Dzieci z grupy ,,Skrzaty” w tym tygodniu udały się na łąkę. Wyjście miało na celu poznanie jej mieszkańców, rozbudzanie zainteresowań przyrodą, a także zabawy na łonie natury. Żeby łatwiej można było zaobserwować owady, kwiaty, rośliny zielne przedszkolaki ze sobą zabrały lornetki i lupy. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ,,Majową łąkę”.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Nasze „Pszczółki” pracowite jak pszczoły

Mija kolejny tydzień, w którym nie mogliśmy wrócić do przedszkola, chociaż wszyscy bardzo byśmy tego chcieli. Czas się nie zatrzymuje, więc najmłodsze przedszkolaki nadal realizują podstawę programową przez zdalne nauczanie. Dzięki łączom internetowym panie wychowawczynie przesyłają Rodzicom propozycje zabaw i zadań do pracy i zabawy w domu. Ostatnio dzieci poznawały ekosystem łąki. Potrafią rozpoznawać i nazywać charakterystyczne zwierzęta i rośliny żyjące na łące. Poznały cykl rozwoju motyla i pszczoły. Korzystając z ładnej i ciepłej pogody, której w ostatnim czasie było ja na lekarstwo, wzbogacały swoją wiedzę przyrodniczą w środowisku naturalnym, pod czujnym okiem Rodziców...

Czytaj więcej

Udział przedszkolaków w Gminnym Konkursie Plastycznym

Na zaproszenie Wójta Gminy Szerzyny nasze przedszkolaki licznie wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Eko krok w stronę PSZOK”. Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu:  „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Szerzynach”. Prace konkursowe miały uwzględniać problemy ekologiczne związane z powstawaniem odpadów, selektywną segregacją odpadów, oraz podniesienie świadomości u dzieci, jakie zagrożenie powoduje brak dbania o środowisko i racjonalnej gospodarki odpadami. Prace plastyczne wykonane przez dzieci zostały przesłane do Organizatora za pomocą poczty elektronicznej, a głoszenie wyników nastąpiło 5 maja. Przedszkolaki pod okiem Rodziców wywiązały się z tego zadania znakomicie zdobywając wysokie lokaty...

Czytaj więcej

Majowe aktywności najmłodszych przedszkolaków

W tej trudnej sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia znajdujemy czas na to, aby wzajemnie się wspierać. Cieszą nas dobre słowa od dzieci i ich rodziców. Ogromną radość nam sprawiają przesyłane słowa otuchy i zdjęcia uśmiechniętych „Pszczółek”. Radość na ich buziach wzbudza jeszcze większą tęsknotę za nimi. Mamy nadzieję, że to jednak wszystko się zmieni i spotkamy się znowu na wspólnych zabawach i  zajęciach w przedszkolu. Oto kilka propozycji majowych w wykonaniu najmłodszych.

Renata Jasiak, Katarzyna Dąbrowska-Duda

Czytaj więcej

Dalsze zawieszenie zajęć

Drodzy Rodzice

Biorąc pod uwagę trwający nadal stan epidemii koronawirusa oraz bezpieczeństwo dzieci, Publiczne Przedszkole w Ołpinach nie będzie czynne od dnia 6 maja 2020 r.

Czytaj więcej

Starszaki poznają symbole narodowe

Miesiąc maj dostarcza nam wielu okazji do rozbudzania tożsamości narodowej oraz kształtowania postaw patriotycznych. Starszaki dzięki rodzicom utrwaliły sobie nazwę naszej miejscowości, naszego państwa, stolicy oraz najdłuższej  rzeki. Oglądając film edukacyjny „Polskie symbole narodowe”, wykonując flagę Polski oraz kolorując godło dowiedziały się  jak wyglądają  symbole narodowe. Miały również możliwość wysłuchania hymnu Polski oraz poznać okoliczności, w jakich go usłyszymy. Takie działania uświadamiają dzieciom kim jesteśmy oraz uczą je bycia prawdziwymi Polakami.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Sukcesy Starszaków

Przedszkolaki z grupy najstarszej Julitka P. i Jowitka  P. wzięły udział  i zdobyły wyróżnienie w Gminnym Konkursie Wielkanocnym zorganizowanym przez GCKiCz w Szerzynach. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt Gminy Szerzyny. Konkurs on-line adresowany był do wszystkich mieszkańców Gminy Szerzyny z wyszczególnieniem na kategorie: pisanka wielkanocna, stroik wielkanocny oraz koszyk wielkanocny. Gratulujemy naszym podopiecznym pięknych prac i zdobytych nagród.

Nina Solecka

Czytaj więcej