Miesięczne archiwum Lipiec 2013

Osiągnięcia przedszkolaków

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Czytaj więcej

Z wizytą w Publicznym Przedszkolu w Szerzynach

Czytaj więcej

Spotkanie przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Ołpinach

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

9b8fd2eb7c0bca8893fb_169

Uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego zgromadziła wszystkich przedszkolaków z rodzicami w budynku przedszkolnym.

Pani Dyrektor mgr Małgorzata Grędel serdecznie wszystkich przywitała przekazując najistotniejsze bieżące informacje. Podziękowała wszystkim rodzicom za owocną współpracę w ciągu całego roku.

Następnie przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną recytując wiersze i śpiewając piosenki związane z pożegnaniem starszaków, nawiązujące do zbliżającego się wypoczynku oraz przekazały dobre rady na wakacje. Po występach dzieci nauczyciele poszczególnych grup wręczali dyplomy ukończenia przedszkola, dyplomy za udział w katechezie, książeczki, plecaki, owoce i soki.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele trójek grupowych skierowa...

Czytaj więcej

Spotkanie przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Ołpinach

W ramach współpracy Domu Kultury i Biblioteki w Ołpinach z Przedszkolem pani Zuzanna Jarzębak zaprosiła wszystkich przedszkolaków na czytanie bajek o smokach pt.:”Portret smoka”. Czytelnia biblioteki, w której przebywały dzieci była udekorowana portretami różnych smoków. Był smok Wawelski, jarosz, komputerowy, chiński i ten malutki ze smoczkiem do zabawy.

Prowadząca spotkanie recytowała wiersze i rymowanki związane z danym tematem, prezentowała portrety kolejnych smoków. Dzieci oglądały książeczki z kolorowymi obrazkami, które zachęcały ich do częstego sięgania po literaturę dziecięcą oraz odwiedzania i korzystania z Biblioteki Publicznej w Ołpinach.

Na zakończenie przedszkolaki zostały zainspirowane do wykonania prac plastycznych na temat: „Portret smok...

Czytaj więcej

Z wizytą w Publicznym Przedszkolu w Szerzynach

Dnia 21.06.2013r. na zaproszenie przedszkolaków z Szerzyn nasi podopieczni odbyli niecodzienną wycieczkę. Był to wyjazd autokarowy do Publicznego Przedszkola w Szerzynach. O godzinie 9:00 byliśmy na miejscu, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Dyrektor i zaproszeni na występy. Pogoda dopisywała, więc spotkanie miało miejsce w ogrodzie przedszkolnym.

Najpierw występowały dzieci ze starszej grupy prezentując ,,Powitalny taniec” i dziewczynki – baletnice zatańczyły ,,Kwiatowy taniec”. Następnie maluszki wcielone w ,,Bajkowe postacie” odgrywały swoje role. Występy dzieci, jak i piękna dekoracja wprawiły w zachwyt wszystkich widzów. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Później nadszedł czas na wspólne zabawy wszystkich przedszkolaków...

Czytaj więcej

Przedszkolny piknik

piknik13

19 czerwca przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w przedszkolnym pikniku.. Dzięki uprzejmości właścicielki działki wypoczynkowej mogliśmy bawić się w innym otoczeniu niż przedszkolne podwórko. Po zawarciu umów i przypomnieniu zasad bezpiecznej zabawy na powietrzu, wyruszyliśmy z własnym prowiantem w umówione miejsce. Podczas pikniku nie obyło się bez gier zespołowych,terenowych i zabaw integracyjnych (zbijany, berek kucany, samoloty, chusta animacyjna i inne). Odbył się również pokaz tęczowych baniek mydlanych , który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkie przedszkolaki wspólnie z paniami grillowały kiełbaski, zajadały się smakołykami ze swoich wycieczkowych plecaków ...

Czytaj więcej

Piknik rodzinny

Mamo, Tato nadstaw uszka,

słuchaj mego dziś serduszka.

Niech ci powie jego bicie,

że ja kocham Was nad życie.

Takie życzenia i wiele jeszcze innych podziękowań na uroczystości z okazji Dnia Rodziny składały dzieci najważniejszym osobom w swoim życiu, czyli Mamom i Tatom. Spotkanie to miało miejsce w sobotę, 8 czerwca 2013 r. o godz. 11:00 w Domu Kultury w Ołpinach, na którym oprócz Rodziców gościli: Wójt Gminy Szerzyny – Pan Stanisław Kmiecik i Sołtys wsi Ołpiny – Pan Roman Gabryel. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która skierowała słowa powitania do wszystkich przybyłych gości.

Następnie głos oddano małym artystom, którzy począwszy od najmłodszej grupy poprzez dzieci 4-5 letnie, aż po starszaki dały z siebie wszystko Pełne zapału i zaangażowania ...

Czytaj więcej

Osiągnięcia przedszkolaków

P1010050

Nasze przedszkolaki odniosły sukces w powiatowym konkursie plastycznym „Zabytki Powiatu Tarnowskiego na tle przyrody”, zorganizowanym przez GCKiCz w Szerzynach. Miał on na celu kształtowanie wśród uczestników emocjonalnego stosunku do zabytków architektury i potrzeby ich ochrony. Honorowy Patronat nad konkursem objął Andrzej Sztorc – Poseł na Sejm RP oraz Wójt Gminy Szerzyny.

W trakcie wycieczek dzieci poznały niektóre zabytki naszej miejscowości (Kościół Parafialny p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Kapliczka Św. Michała Archanioła), a następnie samodzielnie wykonały prace na konkurs. Po ogłoszeniu wyników okazało się że wśród laureatów znalazły się przedszkolaki z naszego przedszkola (I miejsce i wyróżnienie w kategorii 0-III kl.).

Su...

Czytaj więcej

Realizacja programu „5 porcji owoców, warzyw lub soków”

001

Znaczącym osiągnięciem przedszkola w roku szkolnym 2012/2013 był udział w programie „5 porcji warzyw,owoców lub soku”. Jego główny cel to: promowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków spożywania warzyw, owoców lub soków pięć razy dziennie wśród dzieci. Organizatorem programu było Stowarzyszenie „Krajowa Unia Producentów Soków” z siedzibą w Warszawie, a prowadzony był w ramach kampanii finansowanej przy wsparciu Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz ze Środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, którym administruje Agencja Rynku Rolnego.

W celu uzyskania Certyfikatu potwierdzającego udział w programie przeprowadzono wśród dzieci sześć zajęć wychowawczo-dydaktycznych wg scenariuszy opracowanych przez metodyków i ekspertów Instytutu Żywności i Żywie...

Czytaj więcej

Piknik rodzinny

Czytaj więcej

Przedszkolny piknik

Czytaj więcej