Zdrowe soki

Nasze przedszkole promując zdrowy styl życia stara się zwrócić uwagę  dzieciom, że już od najmłodszych lat  ważna jest świadomość tego co jemy. Rozmawiając o dobrodziejstwach jakie możemy znaleźć w naszych przydomowych ogródkach warzywnych jak i sadach wspólnie z dziećmi postanowiliśmy zrobić naprawdę zdrowy sok, bez konserwantów i sztucznych barwników.

Dzieci indywidualnie dobierały warzywa, owoce i zioła ( mięta, melisa), przyniesione z domu. Produkty rozdrabnialiśmy w Thermomix i mieszaliśmy z wodą źródlaną z dozowników znajdujących się w naszych salach. Dzieci dostrzegły różnorodność smaków i kolorów, przełamując swoje obawy i uprzedzenia w spożywaniu niektórych owoców i warzyw. Ważnym czynnikiem był fakt, iż do przygotowania soków nie używaliśmy cukru, wykorzystując tylko cukry znajdujące się w produktach, a słodki smak zaskoczył naszych przedszkolaków.

Na zakończenie odbyła się owocowo-warzywna uczta, na którą zaprosiliśmy naszych rówieśników z poszczególnych grup jak i panie pracujące w naszym przedszkolu. Na zdrowie!

Ewelina Buś-Przyczynek