Moduł Mały Miś Europejczykiem

W maju przedszkolaki z grupy najstarszej zrealizowały ostatni już moduł w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” tj. Mały Miś Europejczykiem. W ramach modułu przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Ołpinach, gdzie wypożyczyły książki z bajkami z różnych krajów europejskich. Czytane przez nauczyciela książeczki były inspiracją do napisania własnej bajki. Tworzenie utworu poprzedziła wycieczka po najbliższej okolicy w poszukiwaniu literackiej inspiracji. Dzieci wspólnie z Misiem Słodziakiem miały bowiem napisać bajkę związaną tematycznie z ich miejscem zamieszkania. Przedszkolaki tworzyły bajkę za pomocą metody zdań niedokończonych zaproponowanych przez nauczyciela. Jej bohaterem został Miś Słodziak, który gości w grupie Odkrywców już od bardzo dawna. Po ułożeniu bajki dzieci wykonały do niej kolorowe ilustracje.

Nina Solecka