Dzienne archiwum Czerwiec 10, 2024

Sukcesy w Konkursie Plastycznym

Przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” w miesiącu kwietniu wzięły udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   ,,Mój Brzechwa” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Pod koniec maja konkurs został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że Asia P. i Marysia D. zajęły ex aequo III miejsce.

Gratulujemy dziewczynkom z całego serduszka i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Mikrut

DSC00825 (Copy)

Czytaj więcej

Teatr lalek ,, O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”

W czwartek 6 czerwca nasze przedszkolaki zostały zaproszone przez Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach do obejrzenia teatrzyku lalek na podstawie bajki Braci Grimm pt. ,,O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Nasi wychowankowie w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów. Po obejrzeniu spektaklu, nastąpiła pogadanka podczas której aktor zwrócił uwagę na takie wartości jak dobro i przyjaźń, jednocześnie uwrażliwiając dzieci na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa, w kontaktach z osobami nieznajomymi. Następnie wszyscy brali udział w zabawie muzyczno-ruchowej prowadzonej przez Myszkę Miki.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Wycieczka starszaków do szkoły

Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc starszaki kończące już przedszkole wybrały się na wycieczkę do szkoły podstawowej. Spotkały się tam z uczniami klasy Ia i ich wychowawczynią. Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zagadki zadawane przez uczniów, rozpoznawały litery, a także zwiedziły korytarz, klasy, szatnię i świetlicę. Nie zabrakło rozmów ze starszymi  kolegami i rodzeństwem. Na zakończenie wyprawy wszyscy wesoło bawili się na szkolnym placu zabaw. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że przez to spotkanie dzieci odważniej 1 września usiądą w ławkach już jako uczniowie pierwszej klasy.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Dzień otwarty w przedszkolu

6 czerwca w Domu Kultury w Ołpinach odbył się dzień otwarty dla dzieci, które w przyszłym roku rozpoczną uczęszczanie do naszego przedszkola. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 występami Starszaków. Dzieci zaprezentowały przedstawienie, piosenki i tańce o rodzinie. Następnie dziewczynki wspólnie z młodszymi kolegami bawiły się przy muzyce, a na zakończenie wręczyły im samodzielnie wykonane słodkie motylki. Nowe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały również możliwość pobawić się w przedszkolnych salach zabaw i naszym ogrodzie. Bardzo dziękujemy rodzicom za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że wszyscy mile spędzili czas w naszym towarzystwie.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Dzień Rodziny

5 czerwca społeczność naszego przedszkola obchodziła Dzień Rodziny. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Panią Dyrektor Małgorzatę Grędel wszystkich przybyłych gości oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Szerzyny i Rodzica w jednej osobie p. Damiana Bochenka. Pani Dyrektor złożyła życzenia oraz skierowała podziękowania do rodziców za całoroczne zaangażowanie i pomoc na rzecz przedszkola w różnych obszarach. Następnie panie nauczycielki Nina Solecka i Katarzyna Dąbrowska – Duda przedstawiły prezentację multimedialną ukazującą „50 lat istnienia Publicznego Przedszkola w Ołpinach”. Punktem kulminacyjnym spotkania były występy dzieci, które pod okiem swoich pań wychowawczyń w przygotowanie się włożyły całe serce oraz swoje zdolności i umiejętności. Śpiewały, recytowały, tańczyły...

Czytaj więcej