Powitanie wiosny

Poniedziałek przywitał nas zimową aurą, nie zważając na to, że przedszkolaki z utęsknieniem czekają na przybycie wiosny. Zimowe chłody nie mają zamiaru ustąpić miejsca wiosennym powiewom ciepłego powietrza, które obudziłoby uśpioną przyrodę. Dlatego dzieci postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Tego dnia do przedszkola założyły ubrania w kolorze zielonym – kolor wiosny. Obejrzały teatrzyk sylwet pt. „Pani Wiosna i jej pomocnicy”. Fabuła przedstawienia przypomniała wszystkim, że przyroda, aby w pełni się rozwijać potrzebuje ciepła pochodzącego od słońca, wilgoci z wiosennych deszczy oraz delikatnych powiewów wiatru. Dzieci tańczyły i śpiewały piosenki o wiośnie oraz wiosennej pogodzie np. „Pogodynkę” A. Chartanowicz, „Pada deszczyk…” Następnie każda grupa udała się na krótki spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak budzącej się przyrody. Dzieci odnalazły kwitnące krokusy, przebiśniegi, stokrotki, a także wesoło śpiewające szpaki. Mamy nadzieję, że tych wesołych i kolorowych akcentów podczas każdego spaceru będzie coraz więcej.

Katarzyna Dąbrowska – Duda