Dzieci uczą rodziców: Kosmiczna przygoda

Podczas kolejnych zajęć z cyklu ,,Dzieci uczą rodziców” tematem przewodnim był kosmos.  Najpierw przedszkolaki na globusie wskazywały i nazywały kontynenty, oceany, określiły położenie na kuli ziemskiej naszego kraju – Polski. Starszaki poznały pojęcia kosmos i wszechświat, dowiedziały się czym jest droga mleczna, utrwaliły nazwy i wiadomości o planetach Układu Słonecznego. Miały okazję poznać postać Mikołaja Kopernika oraz pierwszego Polaka, który poleciał w kosmos, od tej lekcji będą również kojarzyć postać amerykańskiego astronauty Amstronga. Najbardziej zainteresowały się panem o nazwisku Elon Musk, który planuje w niedalekiej przyszłości wysłać pierwszego człowieka na Marsa. W tym celu jest już testowany statek kosmiczny. Jak się później okazało z rozmowy z naszymi wychowankami, to oni chcieliby być jednymi z pierwszych, którzy wylądują na Marsie. Swoje marzenia i plany przekazali w formie pracy plastycznej.  Na zakończenie dzieci śpiewały piosenkę ,,Każdy chciałby być odkrywcą”.

Halina Mikrut