Wycieczka do teatru

W ramach integracji przedszkolaków z Ołpin oraz przedszkolaków z Szerzyn nauczyciele zorganizowali dzieciom uczęszczającym na zajęcia podczas ferii wycieczkę do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Aktorzy przedstawili spektakl pt. „Powrót krasnoludków” nawiązujący do cudów współczesnej techniki. Dzieci podczas oglądania dużo się śmiały, gdyż tekst recytowany przez aktorów był humorystyczny. Można było nawiązać dialog z krasnoludkami, królewną Śnieżką oraz śmiesznym kotem. Podczas przedstawienia aktorzy śpiewali dużo skocznych piosenek zapraszających do zabaw z występującymi postaciami. W czasie drogi powrotnej dzieci dzieliły się przeżyciami, śpiewały i chętnie rozmawiały z rówieśnikami z Szerzyn.

Był to dzień pełen wrażeń zwłaszcza dla tych dzieci, które pierwszy raz były w teatrze. Słowa podziękowania kierujemy do Pana Grzegorza Gotfryda – Wójta Gminy Szerzyny za pokrycie kosztów przejazdu autokarem.

Renata Jasiak