Dzień Babci – Dzień Dziadzia

Dzień  22 i 23 stycznia jest datą z sentymentem oczekiwaną przez wszystkie Babcie, Dziadziów i wnuczęta. Jest to szczególna okazja aby podziękować seniorom za ich zaangażowanie w opiekę i wychowanie najmłodszych, a dla juniorów to czas aby zaprezentować swoje talenty i umiejętności na szerszym forum. W tym roku 2016-tym nasze przedszkolaki uczciły tak szczególny dzień uroczystością „ Dookoła świata z Babcią i Dziadziem”. Wspólnie zwiedzaliśmy poszczególne kontynenty poznając kulturę odwiedzanych krajów, mieszkańców, ich język i charakterystyczne tańce. Zaprezentowaliśmy oprawę muzyczno-taneczno-recytatorską związaną z życiem między innymi  Eskimosów, Hiszpanów, Kowbojów, Afrykańczyków, Hindusów, Indian, Polaków. Dopełnieniem naszych występów były stroje tematyczne, w których pięknie prezentowali się nasi wychowankowie. Na zakończenie dzieci odśpiewały wszystkim gościom gromkie 100 lat i wręczyły pamiątkowe upominki przygotowane własnoręcznie pod kierunkiem swoich pań. Kolejnym punktem naszej uroczystości był poczęstunek przygotowany przez panie z obsługi jak i słodki deser przygotowany przez rodziców dzieci przedszkolnych. Następnie Babcie i Dziadziowie wysłuchali koncertu  muzycznego w wykonaniu młodzieży  pod kierunkiem pana Marka Bąka z Zespołu Szkół w Ołpinach . Mamy nadzieje, iż spotkanie to na długo zapadnie w sercach i pamięci naszych gości i z niecierpliwością oczekiwać będą na kolejne spotkania.

Ewelina Buś-Przyczynek