Niebieskie Igrzyska w grupie Odkrywców

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu. Mają one pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. W naszym przedszkolu wydarzenie to zorganizowane zostało w grupie dzieci najstarszych i trwało dwa dni tj. 10 i 11 kwietnia. Pierwszego dnia dzieci ubrane na niebiesko wzięły udział w zajęciu, które  miało charakter edukacyjny i przeprowadzone zostało przez naszą psycholog, Panią Klaudię. W sposób przystępny przekazała ona dzieciom podstawową wiedzę na temat autyzmu. Kolejny dzień sportowo-integracyjny służył integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi między dziećmi. Tego dnia przeprowadzone zostały drużynowe zawody sportowe. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale. Mamy nadzieję, że organizowanie takich zajęć przyczyni się do kształtowania prospołecznych postaw obywatelskich opartych na szacunku i tolerancji.

Nina Solecka

Obraz (18) (Copy)