Przedszkolny bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

12.01.2016 r.  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, rycerzy, królewiczów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Nie zabrakło również konkursów min. na króla i królową stroju, tańca. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz  indywidualnych. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską przygotowaną przez rodziców.

Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocniły wiarę  we własne możliwości, wzmacniały poczucia własnej wartości, Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok…

Nina Solecka