Dzienne archiwum Czerwiec 15, 2021

Letni piknik

Nareszcie przedszkolaki doczekały się ciepłej, słonecznej pogody, która pozwala na dłuższe przebywanie na placu zabaw. Korzystając ze sposobności, każda z grup zorganizowała rozgrywki sportowe i gry terenowe. Były podchody, gra w zbijanego, berek, chowany i wiele innych zabaw. Nie zabrakło chusty animacyjnej, mat do gry w klasy, w kolory. Dzieci mogły same układać tory przeszkód wykorzystując przeróżny sprzęt gimnastyczny: płotki, pachołki, hula-hop, kamyki rzeczne, skakanki itp. Kreatywność dzieci i ich energia okazała się ogromna. Zabawie towarzyszyło wiele radości i śmiechu. Zwieńczeniem wszystkich atrakcji były pyszne lody z bitą śmietaną i truskawkami, ufundowane przez Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy...

Czytaj więcej

Udział w konkursie ,,Moja Gmina w cyferkach”

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Celem konkursu była promocja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań wśród dzieci, rodziców i społeczności lokalnej. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu piosenki lub wierszyka o spisie powszechnym, następnie wykonanie przez dzieci, które należało zarejestrować w formie filmu. Dzieci, które wraz z rodzicami zaangażowały się w pomoc przy realizacji zadania konkursowego (tj. ułożenie testu i melodii piosenki, przesłanie filmu do US w Krakowie) otrzymały upominki.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Sukcesy w konkursie plastycznym

Kolejny już raz udział naszych przedszkolaków w konkursie plastycznym  zakończył się sukcesem. W maju kilkoro dzieci z grupy ,,Odkrywców” wykonało prace na konkurs pt. ,,Portret mojego ulubionego bohatera książek lub komiksów”, którego organizatorem  była Biblioteka  Publiczna w Ołpinach.  Z radością informujemy, że Julka G. zajęła I miejsce, Błażej D. II miejsce, natomiast Kasia Z. i Paulinka K. otrzymały wyróżnienie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Mikrut

Czytaj więcej