Jasełka dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka od wielu już lat wpisany jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku obchody tego ważnego święta  przypadły  na 16 stycznia. Na uroczystości oprócz ukochanych Babć i Dziadków gościliśmy P. Annę Niemiec – Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny, P. Romana Gabryel – Sołtysa wsi Ołpiny, P. Zuzannę Jarzębak – Kierownik Domu Kultury w Ołpinach. Tego roku przedszkolaki dla swoich najbliższych wystawiły tradycyjne Jasełka. Przedstawienie okazało się wyjątkowe. Mali aktorzy przebrani w przepiękne stroje wcielili się w role Maryi, Józefa, krakowiaków, górali, aniołków, gwiazdeczki, pastuszków, ptaszka i kotka. Wszyscy w sposób profesjonalny odgrywali swoje role. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz tańca aniołków i śnieżynek, krakowiaka i góralskiego. Również „Maluszki” zaprezentowały swój zimowy taniec. Uroku występom dodała piękna, zimowa scenografia. Na zakończenie występów przedszkolaki wierszem, piosenką i tańcem złożyły życzenia swoim Babciom i Dziadkom oraz wręczyły upominki. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na pyszny obiad przy dźwiękach kapeli Augusta.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej uroczystości: przedszkolakom, nauczycielom, paniom z obsługi a przede wszystkim Rodzicom, których pomoc była niezbędna.

Nina Solecka