Orszak Trzech Króli

Dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięły udział w orszaku zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Ołpinach. Każdy z uczestników posiadał koronę i pelerynkę przedszkolną, w której odświętnie się prezentował. W oddali słychać było śpiew kolęd, a cały orszak prowadzony był przez trzech króli jadących na koniach. Uczniowie szkoły nieśli transparenty, a rodzice sztandar podążając w stronę kościoła. Następnie odbyła się uroczysta Msza Św. po której w Domu Kultury w Ołpinach młodzież z terenu Gminy Szerzyny przedstawiła Jasełka bożonarodzeniowe wraz z kolędami. Orszak Trzech króli w Ołpinach stał się już tradycją i jak co roku przedszkolaki wraz z rodzicami mimo różnej pogody chętnie biorą w nim udział.