Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno.

Dzisiaj Cię żegnamy, bo Wiosnę witamy.”

 Pomimo tego, że zima w tym roku odchodzi bardzo małymi kroczkami, przedszkolaki pamiętały, że dziś (21 marca) należy powitać Wiosnę. Na przekór wszechobecnej bieli wyszukały w swej dziecięcej garderobie ubrania w kolorze zieleni. W dobrych nastrojach obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Pani Wiosna”. Poznały głównych bohaterów zbliżającej się pory roku, czyli bociana i żabkę oraz budzącego się z zimowego snu niedźwiadka. Dowiedziały się jakie roślinki są oznakami wiosny- bazie kotki, krokusy, przebiśniegi. Śpiewem i tańcem przywoływały wiosnę, aby na dobre rozgościła się na łąkach, w lasach i na podwórkach. Pogoda niestety nie sprzyjała wiosennym spacerom, ale „ciekawskie słoneczko” zaglądało przez szyby do przedszkolnych sal. Mogło zobaczyć jak dzieci słuchają różnych wierszy o tematyce wiosennej czytanych przez jednego z przedszkolaków – Mateusza Zająca. Po takim  miłym powitaniu wiosna na pewno będzie chciała roztoczyć swoje uroki.

Katarzyna Dąbrowska-Duda