Spotkanie z Rodzicami

Dzień po uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia tj. 22 stycznia w Domu Kultury w Ołpinach odbyło się spotkanie z Rodzicami. Pani dyrektor powitała wszystkich przybyłych na spotkanie i w związku z realizowanym projektem „Bezpieczny przedszkolak” podała kilka ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Następnym punktem było wystawienie Jasełek oraz przedstawienia pt. „Noworoczni kolędnicy” przez dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Rodzice podobnie jak dziadkowie z wielkim zainteresowaniem i uznaniem podziwiali występy swoich pociech.

Na zakończenie spotkania w ramach realizowanego projektu „Czysta Małopolska – Czysta Polska” nauczycielki naszego przedszkola przeprowadziły wśród rodziców quiz na temat działań w zakresie segregacji odpadów. Rodzice bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania. I tak dowiedzieliśmy się np. co oznacza termin ekologia, co to są odpady, segregacja odpadów, recykling, jakie śmieci wrzucamy do określonego koloru worka, ile drzew można oszczędzić przetwarzając 1 tonę makulatury, ile butelek plastikowych trzeba zużyć aby wykonać bluzę z tkaniny polar. Każda poprawna odpowiedź nagrodzona została brawami, a rodzic otrzymał plakietkę z napisem „Świadomy Ekolog”.

Mamy nadzieję, że przez takie jak to działanie zwiększymy u rodziców i dzieci świadomość ekologiczną na temat selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów jak również będziemy kształtować proekologiczne zachowanie w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu.

Nina Solecka