Akcja charytatywna

Akcja charytatywna pod hasłem: ,,Dar serca dla Michałka” w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach.

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Co dzisiaj trzeba robić, jak uczyć i wychowywać nasze dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi, by potrafiły okazać serce i nieść pomoc słabszym i potrzebującym? Jednym ze sposobów takiego wychowania, a zarazem pięknym przykładem otwartości na potrzeby innych może być włączanie dzieci do akcji charytatywnych.

Nasze przedszkole rozpoczęło taką akcję w Środę Popielcową, obejmowała ona zbiórkę pieniędzy i plastikowych nakrętek. Akcja adresowana była do wszystkich ludzi o dobrym i wielkim sercu, pragnących pomóc półtorarocznemu Michałkowi, który cierpi na ciężki przypadek nowotworu złośliwego. Tylko dalsze leczenie w Niemczech (koszt terapii wynosi 120 tys. euro) zwiększa jego szanse na przeżycie, a może nawet prowadzić do całkowitego wyleczenia. Dla rodziców jest to suma nieosiągalna, dlatego proszą o pomoc.

Do akcji tej włączyły się nie tylko wychowankowie, rodzice, pracownicy naszego przedszkola, ale nawet ofiarodawcy z sąsiednich miejscowości. Każdy na miarę swoich możliwości wspierał naszą zbiórkę. Zebrane pieniądze, tj 500zł. zostały wpłacone na konto Michałka, a fundusze pozyskane ze sprzedaży  nakrętek –  1,5 dużego worka również zasilą budżet chłopczyka. Wszystkim darczyńcom bardzo gorąco dziękujemy.

Celem tego przedsięwzięcia było uczenie empatii, rozwijanie nawyku dzielenia się z innymi tym, co mamy.

Myślę, że także dzięki zaangażowaniu naszego przedszkola rodzicom Michałka uda się zgromadzić potrzebną kwotę, aby kontynuować dalsze leczenie w Niemczech i wygrać walkę o życie swojego synka.

P1000665 P1000666

Halina Mikrut