Odwiedziny policjanta

W piątek (12 X) do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość, ktoś kto wnosi ze sobą poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Ten wyjątkowy gość, to pan policjant. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na przybycie p. policjanta, ponieważ duża grupa dzieci w przyszłości chciałaby pracować w szeregach policji, no i oczywiście wszyscy chcieli zobaczyć prawdziwy pistolet i kajdanki. Pan aspirant przedstawił dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drodze, przypomniał o obowiązku noszenia odblasków po zmroku przez wszystkich użytkowników drogi. Wspólnie z dziećmi powtórzył i utrwalił numery alarmowe, wyjaśnił jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Na koniec dzieci mogły przymierzyć czapkę policyjną i wziąć do ręki kajdanki. Przedszkolaki przekonały się, że policjant to nie tylko stróż prawa, ale przede wszystkim osoba, która służy pomocą każdemu, kto znajdzie się w trudnej sytuacji. Na pożegnanie dzieci wręczyły pamiątkowe upominki, zaśpiewały piosenkę i pozowały do wspólnego zdjęcia.

Katarzyna Dąbrowska-Duda