Jasełka w wykonaniu rodziców i dzieci z Publicznego Przedszkola w  Ołpinach

jaselka„Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw

Uciszcie Wasze myśli

Jeśli uda Wam się wsłuchać w ciszę swej duszy

To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi

To Bóg przynosi Wam swego Syna abyście Go przyjęli

Kolędujcie razem z nami

I świętujcie, i świętujcie….”

Tradycją naszego przedszkola są Jasełka Bożonarodzeniowe, które w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.

W tym roku w niedzielne popołudnie 23 stycznia mali aktorzy wystąpili wraz ze swoimi rodzicami. Do występu wszyscy przygotowywali się kilka tygodni.

Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje przygotowane przez rodziców, a przede wszystkim nasze maluchy przeżywające magię Bożego Narodzenia były powodem dla którego warto było nas odwiedzić w tym szczególnym dniu.

Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki, małych i dużych aniołków, dzieci z serduszkami na dłoni, górali i krakowiaków w pięknych strojach oraz królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracili nic ze swojego majestatu. W swoją rolę wczuł się również diabełek, który bardzo dobrze wywiązał się ze swojego trudnego zadania.

Występ okazał się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla naszych milusińskich jak i reszty uczestników. Wszyscy aktorzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, za co publiczność dziękowała owacją na stojąco, a niejednemu z oglądających łza zakręciła się w oku.

Po przedstawieniu za piękny występ, który wywołał u zebranych wiele emocji podziękowała dyrektor przedszkola P. Małgorzata Grędel. Zachęciła  ona również do wspólnego kolędowania z zaproszonym zespołem muzycznym.

Jasełka były wyjątkowe. Obejrzeli je nie tylko rodzice i dziadkowie dzieci przedszkolnych, ale także wielu mieszkańców Ołpin i pobliskich miejscowości. Na teatralnej widowni zasiedli również zaproszeni goście: wójt gminy Szerzyny P. Stanisław Kmiecik, przewodniczący rady gminy P. Marek Antas, przewodniczący komisji oświaty P. Mieczysław Solarz, sekretarz gminy P. Zuzanna Kluz, kierownik ZEAO w Szerzynach P. Elżbieta Świędrych, sołtys wsi Ołpiny P. Roman Gabryel, dyrektor Zespołu Szkół w Ołpinach P. Anna Bryndal, była dyrektor Publicznego Przedszkola w Ołpinach P. Maria Buś, dyrektor Publicznego Przedszkola w Szerzynach P. Zofia Data-Zając, pracownik Domu Kultury w Ołpinach P. Zuzanna Jarzębak oraz siostry Dominikanki.

Po przedstawieniu  na opuszczających salę czekały anioły wraz z diabełkiem i  skutecznie zachęcali do  składania wolnych datków na cele przedszkolne, za które serdecznie wszystkim dziękujemy. Oglądający natomiast obdarowani zostali słodką niespodzianką, a przybyli goście zaproszeni zostali do zwiedzania naszego przedszkola.

W związku z dużą frekwencją na premierze 30 stycznia rodzice i dzieci przedszkolne raz jeszcze wystawili przedstawienie jasełkowe, które i tym razem cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Wszystkim występującym należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu stworzyli bardzo efektowne widowisko.

Nina Solecka