Światowy Dzień Zdrowia

Nasze przedszkole promując zdrowe odżywianie i dbanie o swoje zdrowie nie mogło przejść obojętnie obok Międzynarodowego Dnia Zdrowia, który przypadł na 7 kwietnia tj. czwartek. W ramach obchodów tego dnia nasze przedszkolaki spotkały się z Panią pielęgniarką, która przeprowadziła pogadankę na temat czynników wpływających pozytywnie na nasze zdrowie, nie tylko fizyczne ale też emocjonalne. Następnie nasz gość przeprowadził quiz na temat zachowań prozdrowotnych. Ukazał on, iż nasze dzieci mają dużą wiedzę i świadomość dotyczącą zdrowego stylu życia. Kolejnym działaniem był Happening, który odbył się w strategicznych miejscach naszej miejscowości. Dzieci spacerowały z wcześniej przygotowanymi transparentami głosząc hasła związane ze zdrowiem. Zachęcały też napotkanych przechodniów do zdrowych przekąsek częstując ich kawałkami jabłek i marchwi. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z miłym przyjęciem zarówno wśród osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży, którą odwiedziliśmy na boisku szkolnym. Mamy nadzieję, iż poczynione działania przyczynią się  promocji zdrowego stylu życia wśród całej społeczności lokalnej.

Ewelina Buś-Przyczynek