Spotkanie z panią pielęgniarką

pielegniarka

Nasze przedszkole realizując program „ Bezpieczny przedszkolak” w bieżącym roku szkolnym 2015/2016 skupia się szczególnie na promowaniu zachowań prozdrowotnych. Jednym z działań jakie podjęliśmy to spotkanie z dyplomowana pielęgniarką Panią Jolantą Biernacką  z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szerzynach. Spotkanie promowało czynniki wpływające na nasze zdrowie, a szczególnie zdrowe racjonalne odżywianie. Dzieci podczas przygotowanej obrazowej prelekcji zapoznały się z piramidą zdrowia i wpływem zawartych w nich produktów na zapotrzebowanie organizmu. Poznały optymalną ilość spożywania danych produktów, przedstawiając porcje na swoich dłoniach. Dzieci na ilustracjach zobaczyły również negatywny wpływ nadmiernego  spożywania  produktów, zwłaszcza tych popularnych wśród dzieci – chipsy, słodycze, gazowane napoje, słodzone soki. Wspólnie nauczyliśmy się krótkich rymowanek dotyczących zdrowia. Zaproszony gość przygotował niespodziankę dla dzieci – słodki poczęstunek suszonymi owocami i bakaliami, które powinny być alternatywą dla tradycyjnych słodyczy. Przedszkolakom smakowała przekąska i z niedowierzaniem próbowały  kolejnych przysmaków.

Na  zakończenia spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i ulotki związane z przedstawioną tematyką, które zabrały do swoich domów w celu podzielenia się swoją wiedzą z najbliższymi. W ramach podziękowania nasi wychowankowie wręczyli własnoręcznie przygotowany podarunek i kolorową laurkę. Takie spotkania zapewne wpływają na świadomość najmłodszego pokolenia i rzutują na ich dalsze wybory.

Ewelina Buś-Przyczynek